Autem po Evropě: Do Španělska jihovýchodem - část druhá

Autem po Evropě: Do Španělska jihovýchodem - část druhá 31.7.

Dnes dokončíme povídání o turistických lákadlech na trase do Španělska jihovýchodní variantou. V minulém díle jsme se dostali až na francouzské pobřeží, kde navážeme Toulonem a hlavně také Marseillí. Pokud cestujete až do oblasti španělské Valencie, tak i o ní bude řeč.

Přístav Toulon

Toulon

Jihofrancouzské přístavní město se nachází na území regionu Provence-Alpes-Côte d´Azur a je hlavním městem departementu Var. Jedná se o největší středomořskou základnu francouzského námořnictva. Historie lidského osídlení na území dnešního Toulonu sahá až do 7. století před naším letopočtem. V 5. století do Toulonu dorazilo křesťanství a bylo zde založeno první biskupství. Teprve v 15. století se pak celá Provence a s ní i Toulon stala součástí Francie, a právě v tomto období zde byl postupně budován přístav s velkým vojenským významem.

Co tedy v Toulonu stojí za to vidět a nepropásnout? Rozhodně přístav Port de Toulon, historickou budovu Cours Lafayette, další historickou budovu Mont Faron a ještě jednu zajímavou budovu Place Viktor Hugo. Staré město představuje malebné bludiště starobylých staveb, včetně katedrály z 11. století. Z památek stojí za zhlédnutí ona katedrála St. Marie, pevnost St. Louis a řada muzeí. Z Toulonu se pořádají výlety na člunech do Sanary, k ostrovu Poquerolles a k poloostrovu Hyeres. Z Toulonu vede také lanovka na Mont Faron.

Hrdá Marseille

Notre Dame

Hlavní město Provence, je po Paříži druhé největší město Francie. V roce 2007 zde žilo 1,6 milionu obyvatel a jde o nejvýznamnější francouzský obchodní přístav. Dnes je městem téměř všech národů žijících okolo Středozemního moře včetně mnoha Arabů. Nedaleko města se nachází Frioulské ostrovy, jejichž součástí je i ostrov If se stejnojmenným hradem z počátku 16. století. Ve městě jsou v provozu dvě linky metra.

Marseille má opravdu dlouhou a na události štědrou historii, takže není divu, že se zde nalézá velké množství pamětihodností, které stojí za zhlédnutí. Jednou z mnoha takových památek je kupříkladu chrám Notre Dame de la Garde, nacházející se na nejvyšším místě Marseille, nabízející nejkrásnější výhled na celý přístav. Bazilika byla postavena v 19. století, vnitřní výzdoba sestává z mozaik a na vrcholku její věže stojí socha Panny Marie, která hlídá bezpečí všech rybářských lodí.

Dovolená autem do Španělska?Vyhledat dovolenou

Centrum města tvoří Vieux Port, neboli Starý přístav, ve kterém kotví na tři tisíce lodí. Na sever od přístavu se nachází Le Panier, nejstarší městská čtvrť, tvořená spletí úzkých uliček. Pokud se vydáte jižním směrem od přístaviště, jistě narazíte na Abbaye de Saint Victor, tedy opatství sv. Viktora, které bylo založeno v pátém století na místě posledního odpočinku mučedníka svatého Viktora. Ještě je dobré neopomenout návštěvu Musée Cantini nebo fotbalového zápasu místního hrdého klubu Olympique de Marseille.

Rozpálená španělská Valencia

ocenárium Valencia

Po velmi dlouhém cestování jsme se nakonec ocitli ve Španělsku. Pokud pokračujeme dále na jih a nekončíme naše putování za dovolenou na Costa Bravě, nemůžeme minout velkou Valencii. Město leží na Costa del Azahar (Pobřeží pomerančového květu), což je průmyslová oblast při Valencijském zálivu. Počtem obyvatel (téměř 1 milion) je třetím největším městem ve Španělsku.

Historické památky se nachází klasicky v centru města. Pokud milujete atmosféru kavárenských uliček a toužíte po nakupování, projděte se ulicí Plaza del Pais Valencia. Tudy dojdete na Radniční náměstí, tepající srdce města. Kdekoliv poblíž narazíte na městské paláce, chrámy a muzea. Pokud Vás památky unaví, odpočinout si lze v některém z městských parků zalitých zelení, můžete rovněž navštívit zdejší zoo nebo Botanickou zahradu.

Největší lákadlem ve Valencii je nejznámější oceanárium v Evropě, Oceánografické muzeum Valencia. Architektonické pojetí Felixe Candely, v němž hrají hlavní roli sklo, bílý beton, kov a voda, je už esteticky zážitkem na celý život. Těšte se na další evropská putování za dovolenou a různorodé zajímavosti podél cest.

Související články

Článek přečten: 3440x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).