Víkendové koupání u moře

Víkendové koupání u moře 2.7.

I během jediného víkendu se dá parádně vydovádět v moři. Některá letoviska jsou skutečně blíže, než by se na první pohled do mapy zdálo. Která? Kde? Co tam mají za služby a jak to vychází cenově? Přinášíme vám kompletní informační servis.

Dominuje severní Jadran, nejprve v Chorvatsku

V případě víkendového pobytu u moře jde jednoznačně o kilometry. Málokdo by asi chtěl kvůli dvěma dnům u moře putovat tisíc a více kilometrů. Nejbližší střediska v severní Itálii a Chorvatsku vás však svou kilometrickou vzdáleností potěší. Vybrali jsme pro vás několik vhodných letovisek a zjistili jejich vzdálenost. Bohužel naprosto vždy bude daná cestovní situace závislá na provozu a omezeních. Těch je jenom v naší zemi nespočet.

Jadran

V Chorvatsku doporučujeme dvě oblasti, a sice Istrii a Kvarner. Na Istrii jsou nejbližší a přitom hezká střediska například Umag (z Prahy 780 km a 8:21 hod., z Brna jen 639 km a 6:31 hod.) a Novigrad (z Prahy 789 km a 8:26 hod., z Brna jen 648 km a 6:35 hod.). Na Kvarneru jsme pro vás připravili nejprve lázeňskou Opatiji (z Prahy 763 km a 8:25 hod., z Brna jen 623 km a 6:35 hod.), kde ovšem počítejte jen s betonovou povahou pláží, a ještě Novi Vinodolski (z Prahy 799 km a 8:44 hod., z Brna jen 655 km a 6:51 hod.).

V Rakousku zaplatíte za použití dálnic 8,80 euro, ve Slovinsku 15 euro, v Chorvatsku cena závisí na délce použitého úseku dálnic (100 km dálnice vyjde velmi orientačně na 160 korun). Po cestě z Prahy na nás v Rakousku ještě čekají Tauerntunnel a Katschbergtunnel za 11,50 euro. Druhý jmenovaný se dá ale snadno objet a ušetříme 6 euro.

Istrie je malebná oblast Chorvatska, kde nás přivítají piniové aleje přímo u pláží a na Chorvatsko nepříliš běžné otevřené moře směrem k Itálii. Ideální volba pro rodiny. Tou je ale i Kvarner, který nabízí podobné podmínky, tentokrát ale s majestátními horami na pevnině. Největší město v obou regionech je přístavní Rijeka, na Istrii vybízí k výletu starobylá Pula. Ceny pokojů a apartmánů za víkend startují i pod tisícikorunou za osobu.

V těsném závěsu je Itálie

Bibione

Přesouváme se do Itálie, kde se víceméně nabízí tradiční známá letoviska Caorle a Bibione, my se ale rozhlédneme po italském pobřeží i jinak, a doporučíme radši menší a méně známá letoviska. Prvním je Lido di Jesolo (z Prahy 789 km a 8:30 hod., z Brna 729 km a 7:22 hod.) a druhým malebné Grado (z Prahy 729 km a 7:56 hod., z Brna jen 645 km a 6:37 hod.). O ceně rakouských dálnic a tunelech z Prahy jsme hovořili, nyní ještě musíme zohlednit cenu dálnic v Itálii. Podobně jako v Chorvatsku se jedná o platbu za ujetý úsek. Za 100 kilometrů dálnic zaplatíme velmi orientačně 230 korun.

Itálie je velmi odlišná od Chorvatska. Jedná se o typické přímořské riviéry se širokými písečnými plážemi. Bohužel je zde obvykle podstatně více návštěvníků. Na některých plážích může být vyžadován poplatek za plážový servis, ale nikdy ne na všech. Vybavenost místních letovisek je maximální. Lido di Jesolo nabízí obchodní centra i diskotéky. Malé i velké turisty zvou k rozptýlení vodní park Aqualandia, lunapark Jesolandia a nepřeberná řada sportovních možností. Gurmány nenechá jistě chladnými nepřeberná nabídka restaurací s čerstvými pokrmy z darů moře. Grado je klidnější, pláže lemují dlouhé laguny s jemným pískem a mají velmi pozvolný vstup do moře (ideál pro rodiny). Letovisko bývá pravidelně za čistotu pláží oceňováno modrou vlajkou. Také v Itálii seženeme ubytování na víkend od necelé tisícikoruny na osobu. Šťastnou cestu a příjemné zážitky u moře.

Článek přečten: 5911x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).