Nejbližší letoviska: za sedm hodin u moře

Nejbližší letoviska: za sedm hodin u moře 23.3.

Nejbližší přímořská letoviska nabízí výraznou cestovní, časovou a ekonomickou úsporu. Kvalita a úroveň zážitků však nemusí být nijak omezena. Představujeme několik italských a chorvatských severních letovisek, kde se můžete vydat relaxovat na pláž již po sedmi hodinách silniční cesty.

Jadran severovýchodní Itálie

Grado

Jedním z nejbližších italských pobytových míst na Jadranu je městečko Grado v provincii Venezia. Grado bylo v historii významným přístavem, a to již v období římského impéria. Dnes je Grado krásné lázeňské město, které malinko zaostává v popularitě vedle okolních notoricky známých letovisek, jako jsou Bibione a Caorle. Právě proto je to náš největší italský tip.

Grado se nachází na ostrově spojeném s pevninou hrází a na druhé straně i mostem. Dovolená v ostrovním městečku, a vůbec v celém regionu Friuli Venezia Giulia, je vhodná zejména pro rodiny s malými dětmi, ale i pro ty, kdo milují krásně teplou vodu, moře, písečné pláže a početné restaurace kolem promenády. Praha – Grado 731 km, 8 hodin. Brno – Grado 645 km, 6 hodin a 45 minut.

 

Bibione

Bibione

Bibione je přímořské letovisko v provincii Venezia při ústí řeky Tagliamento, jedno z nejoblíbenějších mezi českými turisty. Má asi dva tisíce stálých obyvatel, v létě sem ale v extrémních případech dorazí až stonásobek turistů. Místní pobřeží lemuje 8 kilometrů dlouhá, mírně se do moře svažující pláž.

Kromě vyžití na pláži zde najdeme vyhledávaný maják, termální lázně, lunapark, minigolf a pejskaře určitě potěší Pluto Beach, pláž vyčleněná pro naše věrné mazlíčky. Spoustu restaurací doplňují ve večerním vyžití diskotéky a hudební představení. Praha – Bibione 751 km, 8 hodin a 15 minut. Brno – Bibione 676 km, 7 hodin a 5 minut.

Caorle

Největším blízko dostupným italským letoviskem je Caorle. I Caorle leží v provincii Venezia mezi ústími řek Livenza a Lemene a bez letních turistů má dvanáct tisíc obyvatel. Mezi velkou architektonickou památku celého regionu patří místní Dóm z roku 1038 se svou válcovitou zvonicí ukončenou kuželovitou špičkou.

Rekreační objekty a zábavní zařízení (diskotéky, aquapark) jsou nejen ve městě samém, ale pokračují i v Porto Santa Margherita, odděleném od Caorle říčkou Livenzou, kde najdeme i velkou severojadranskou marinu pro jachty. Praha – Caorle 763 km, 8 hodin a 25 minut. Brno – Caorle 688 km, 7 hodin a 15 minut.

Levná dovolená v italských letoviscích?Vyhledat zájezdy

Chorvatská Istrie a Kvarnerský záliv

Novigrad

Severozápadně situované letovisko Istrijského poloostrova. Výhodou klidnějšího střediska je možnost výletů do nedalekého italského Terstu, slovinského Koperu, malebného istrijského městečka Grožnjan s uměleckou tradicí, anebo do krasových jeskyní Baredine. Městečko nabízí nadstandardní hotely vyšší kategorie. Blízký Motovun a jeho hluboké lesy, ležící v centrální Istrii, se proslavily vývozem nejkvalitnějších lanýžů do Evropy i zámoří.

Novigrad se profiluje jako destinace pro sportovně zaměřenou rekreaci. Lze provozovat tenis, malou kopanou, volejbal, plážový volejbal, házenou, basketbal, fotbal, minigolf, kuželky, paragliding, volné lezení, cyklistiku a další. Praha – Novigrad 851 km, 8 hodin a 30 minut. Brno – Novigrad 654 km, 6 hodin a 45 minut.

Poreč

Poreč

Světoznámé letovisko zahrnující historické město, nové městské části a tři laguny s apartmánovým, hotelovým i kempinkovým ubytováním. V Poreči bydlí asi dvanáct tisíc obyvatel, s okolím města sedmnáct. K Poreči patří i blízký ostrov Sv. Nikoly. Z Poreče existuje lodní spojení se sousedními přístavy i s přístavy v Itálii. Poreč má obrovské sportovní zázemí.

Navštívíte-li ji ve dne či v noci, procházka starobylým jádrem s unikátní Eufraziovou bazilikou a úzkými uličkami určitě zůstane ve Vaší paměti. Bazilika je zapsána na seznamu UNESCO. Praha – Poreč 870 km, 8 hodin a 45 minut. Brno – Poreč 673 km, 7 hodin.

Crikvenická riviéra: Crikvenica a Novi Vinodolski

V Kvarnerském zálivu najdeme kromě největšího chorvatského města a přístavu severního Jadranu Rijeky i zajímavé destinace pro letní dovolenou u moře. Patří mezi ně beze sporu dvě nepříliš vzdálená městečka Crikvenica a Novi Vinodolski. Ideální klimatické podmínky regionu položily již zhruba před sto lety základ léčebné turistiky. Časem se turistika vyvíjela i v jiných směrech a dnešní pobřeží Riviéry Crikvenica nabízí návštěvníkům veškerý turistický komfort a hezké pláže, z nichž tři získaly tzv. Modrou vlajku jako záruku čistoty.

Region nikdy nebyl součástí Benátské republiky, takže obcím na pobřeží chybí typický benátský kolorit a můžeme se zde těšit z různých drobných odlišností od ostatního zbytku severního Jadranu. Praha – Crikvenica 836 km, 8 hodin a 35 minut. Brno – Crikvenica 639 km, 6 hodin a 50 minut.

Levná dovolená v chorvatských letoviscích?Vyhledat zájezdy

Článek přečten: 17669x

mp3stahuj.cz
Last minute zájezdy 2017, dovolená
Exotická dovolená na míru
Hotel Brno

Ubytujte se v hotelu Santander v Brně - Pisárkách.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Exotická dovolená na míru

Již více než 20 let vytváříme nezapomenutelné cestovatelské zážitky.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2018 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).