Thajsko, poznáváme exotickou zemi

Thajsko, poznáváme exotickou zemi 22.9.

V následujících pěti dílech nového miniseriálu článků se budeme věnovat vzdálené avšak velmi lákavé a krásné exotické zemi, Thajsku. Odhalíme skrytá tajemství, o kterých jste prozatím neměli ani tušení.

Thajsko se představuje

Pláž Maya Bay

Vítejte v Thajsku, legendami opředeném království, vítejte v Orientu. Vítejte v pohádkové zemi, kde se ve velkolepém kaleidoskopu mísí fascinující starodávná kultura se silou asijského ekonomického tygra. Dostali jsme se do jihovýchodní Asie, magické Thajsko omývá Indický oceán. Ze západní strany je to konkrétně Andamanské moře a z východní strany Jihočínské moře (Thajský záliv). Rozloha Thajska představuje šesti a půl násobek České republiky.

Hlavním městem je velmi dobře známý Bangkok. Jinak také označované Benátky Východu leží na naplavených březích řeky Chao Phraya, pouze několik kilometrů nad ústím této řeky do Thajského zálivu. Je to residence královské rodiny a setkávají se zde všechny hospodářské, průmyslové a finanční tepny, je to nejdůležitější thajský přístav a žije zde přes 10 % všech Thajců. Bangkok je věrným obrazem země, která již několik let vykazuje jeden z největších hospodářských růstů na světě a zároveň je symbolem exotiky Dálného východu. Hlavnímu městu bude během seriálu věnováno ještě mnohem více času.

Základní oblasti země a jejich zajímavosti

Severní Thajsko se skládá ze série pohoří, do kterých se zařezávají strmými údolími řeky Ping, Wang, Yom a Nan. Nejcennější dřevo monzunových lesů, teak, bylo dříve těženo ve velkém rozsahu, dnes je těžba zakázána. První tři Thajská království v Indočíně měla svá sídla v severním Thajsku - Sukhothai, Chiang Mai a Chiang Saen. Druhé největší město dnešního Thajska, Chiang Mai, je centrem severní oblasti. Nejsevernější část Thajska patří do opiové oblasti přezdívané Zlatý trojúhelník. Tuto neslavnou etapu historie tu dnes připomíná jen maličké Muzeum opia. Všechny oblasti s detailním popisem zajímavostí a turistických cílů si popíšeme v jednotlivých dílech seriálu.

Severovýchodní Thajsko je tvořeno z velké části nízkou plošinou nazývanou Khorat. Zdejší půdy jsou chudé a písčité a srážky minimální s výjimkou období dešťů od června do října, kdy je velká část území zaplavená. Oblast je málo vhodná k intenzivní zemědělské výrobě a je pokryta savanovým porostem a keři. Severovýchod je nejméně vyvíjející se oblastí země a nejméně navštěvovaný turisty, přestože nabízí nepřeberné množství historických památek. Jeho poklady brzy odhalíme.

Bangkok

Centrální oblast je považována za srdce země. V podstatě se jedná o údolní nivy vytvořené řekou Chao Phraya. Tato oblast je nejúrodnější částí země a díky rozsáhlé síti kanálů a zavodňovacích systémů je hlavní oblastí pěstování rýže. Je také nejhustěji obydlenou partií země s obřím Bangkokem ve svém středu.

Východní pobřeží podél Thajského zálivu je oblast považovaná po centrální části za druhou nejbohatší část země. Východní pobřeží má rozvinutou průmyslovou a turistickou infrastrukturu (známé Pattaya a Ko Chang). Mimoto je proslulé pěstováním durianu a manga a také nalezišti drahých kamenů (rubíny a safíry).

Dovolená v Thajsku?Vyhledat

Jižní Thajsko zabírá severní polovinu Malajského poloostrova. Oblast je hornatá. Venkov je často úchvatný, což se stalo mimořádným předpokladem pro mohutný rozmach turistiky. Nekonečné pláže a stovky panenských ostrovů (turisty nejoblíbenější jsou Ko Samui a Phuket) dávají za pravdu tvrzení sloganů, že se jedná o poslední ráj na zeměkouli. Tradiční přírodní zdroje jsou cín a guma. V dalších dílech budeme postupně putovat ze severu Thajska na jih a poznávat krásy a zajímavosti jednotlivých oblastí.

Další články o Thajsku

Článek přečten: 2239x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).