Thajsko, cestujeme po severu země

Thajsko, cestujeme po severu země 6.10.

Thajsko, cestujeme po severu země

Thajsko, krásná země, která má rozhodně co nabídnout. Minule jsme si tuto zajímavou krajinu v jihovýchodní Asii představili obecně a nyní se již zaměříme na její jednotlivé části a podrobně prozkoumáme či objevíme jejich kouzla.

Oblasti severního Thajska a jejich nejzajímavější cíle

Pro toho, kdo nehodlá strávit celou dovolenou poleháváním na pláži, je severní Thajsko jedinečná volba. Lze podniknout několikadenní treky k vesnicím horských kmenů. Čekají vás hory, lesy, kaňony, vodopády, jeskyně, rafting, jízda na slonech i starobylé chrámy říše Lanna. A také zlatý trojúhelník a dosud nezkažená příroda. Velmi vhodnou volbou je zde zapůjčení auta, kterým můžete vcelku pohodlně region poznávat. Silnice jsou asfaltové, provoz slabý a hotely levné.

Chinag Mai

Vítejte v provincii Chiang Mai, centru starobylé říše Lanna s nepřeberným množstvím opravdu historických chrámů, ale i moderním městem na úpatí hor s živými trhy a spoustou zahraničních turistů. V období nejvyšších teplot v Thajsku nabízí region příjemné osvěžení oproti zbytku země.

Stejnojmenné hlavní město provincie je druhým největším v Thajsku. Pro zde najdete nespočet turistických lákadel a pověstmi opředených pamětihodností. Sao Inthakil (Sao Lak Muang) je významný městský sloup a byl postaven za vlády zakladatele Chiang Mai, krále Mengrai, v roce 1296. Najdete ho před chrámem Wat Chedi Luang v malé thajské svatyni. Dřevěný pilíř je uschován pod zemí. Každoročně v květnu se tu koná velká oslava Khao Inthakil. Přestože Chiang Mai dosahuje jen zlomku rozlohy Bangkoku, může se pochlubit téměř stejným počtem chrámů, to je cca 500. Vznikly převážně během největšího rozkvětu města od 13. do poloviny 16. století.

Na sever od Chiang Mai na nás čeká nádherná rozmanitá krajina, hory, lesy, jeskyně, vesnice horských kmenů, raftování na horských říčkách, ale také spousta měst a městeček s nespočetnými chrámy, v řadě z nich je cizinec stále ještě raritou.

Provincie Mae Hong Son

Mae Hong Son

Přesouváme se do provincie Mae Hong Son. Jedná se o odlehlý hornatý kraj na severozápadě Thajska u hranic s Barmou, který nabízí návštěvníkům nevšední zážitky. Zapadlé vesničky s horskými kmeny, louky plné květů, nádherné výhledy do krajiny, vodopády, jeskyně i chrámy. Wat Phra That Doi Kong Mu je chrám na vrcholu hory, který dominuje městu (Amphoe Muang. Postaven byl za vlády prvního krále Mae Son, Phraya Singhanatracha, a nabízí překrásný výhled na celé město a přilehlé hory a údolí. Pokud jste ochotni si přivstat, nenechte si ujít svítání z ochozů chrámu. Stojí za to strávit v této oblasti alespoň týden.

Dále doporučujeme provincii Sukhothai, kde na Vás čekají fascinující rozvaliny starých královských měst Sukhothai, Si Satchanalai a Kampaeng Phet, turisty méně navštěvovaná současná živá města s tržišti a chrámy, Phitsanulok s jedním z nejposvátnějších Buddhů, mírně zvlněné pahorky a rýžové farmy.

Thajský sever v očích zkušených turistů

Většina turistů se na sever Thajska žene v touze poznat divoké horské kmeny, ženy s labutími krky a plantáže opia. Drtivé většině cestovatelů se podaří objevit pouze divadlo pro turisty. Ti šťastnější takové, ve kterém herci předvádějí svůj každodenní život a svoje kostýmy z části neodkládají ani po odchodu turistů. V kilometry odlehlých chýších bez přístupových cest žijí horské kmeny. Za prasečím chlívkem mají ale schovanou motorku pro cestu do města, na kmeni stromu solární panel s baterií pro i zde nezbytnou televizi.

Další články o Thajsku

Článek přečten: 2072x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.


VIP přeprava osob
Prémiový vozový park, flexibilita, maximální soukromí a profesionalita.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).