Podzimní dovolená u moře, které destinace jsou stále vhodné?

Podzimní dovolená u moře, které destinace jsou stále vhodné? 14.9.

Letní měsíce jsou nenávratně pryč, avšak pro spoustu lidí možnost vycestovat na dovolenou za teplem a sluníčkem teprve přichází. Poradíme, kde jsou klimatické podmínky vhodné i v září až říjnu a vysvětlíme velké výhody podzimních dovolených.

Vhodné destinace se zárukou dobrého počasí

Nejprve se podívejme trošku do klimatologie, kde nám u moře nechystá počasí žádná nepříjemná překvapení. Pokud se nejprve zaměříme na září, tak v celém Středomoří obvykle pokračuje slunné, teplé a poměrně suché počasí. Malou výjimkou může být Bulharsko, kde jsou teploty už o něco nižší a objevuje se místy déšť. Může se objevit o několik procent více bouřek než v suchém srpnu, ale nejedná se o drastickou změnu.

Egypt

Není potřeba zdlouhavě rozebírat počasí v ještě více jižních zemích, jakými jsou Tunisko, Egypt a okrajově i Turecko a Řecko. Zde je v září obvykle stále velmi horko a rozdíl mezi srpnem a zářím je velice malý. Není tomu tak ale na plážích a v cenách, o čemž budeme hovořit níže. Teplota moří se navíc po létu drží velmi vysoko dlouho do podzimu, protože se kapalina ochlazuje mnohem pomaleji než vzduch.

V září se tedy dovolené u moře rozhodně nebojte, počasí by mělo být v 80 % případů na Vaší straně. Jak je na tom říjen? V severněji položených státech může být počasí už malinko variabilní a nestálé. První chladnější studené fronty útočí ze severu a záleží vždycky na poloze tlakových útvarů, jak bude. Je velmi dobré sledovat předpověď počasí. Již nedoporučujeme Bulharsko, severní Chorvatsko, severní Itálii, Francii. V Turecku a jižním Řecku máme stále 70% naději na dobré počasí.

Situace v jižnějších zemích je stále poměrně příznivá. Teploty jsou stále kolem 30°C a moře zůstalo teplé z léta. Navíc typický Středoevropan nepotřebuje k dovolené 35°C, stačí mu o něco chladnější podmínky. Doporučujeme celé Maroko, Tunisko s Djerbou, Egypt. Může ještě hezkým počasím překvapit i řecká Kréta. V Egyptě lze sledovat s klidným srdcem i listopadové nabídky.

Výhody dovolené na podzim?

Maroko

Možná vyzní tento pohled na danou problematiku cestovního ruchu mírně subjektivně, ale dovolená na podzim je opravdu velmi výhodná varianta! Jedná se o dovolenou mimo hlavní sezónu, což přináší velké množství benefitů, zejména finančních. Nejenom že je dovolená podstatně levnější, levnější jsou i služby v místě pobytu, ale ten rajský klid na plážích a v ubytovacích kapacitách oproti sezóně, to je pocit. Podzim nahrává i poznávací výletům!

Pracovní a školní povinnosti donutí velké procento našich obyvatel absolvovat svou dovolenou v červenci a srpnu. Vaše výhoda, pokud máte možnost se vydat k moři nebo na podzimní hory právě v měsících září a říjnu. Vysledovali jsme, že cenová úspora zájezdů na podzim se pohybuje v řádech desítek procent a to samé platí u obsazenosti hotelů, rizika přeplněné pláže a hluku, dále také u cen služeb v destinaci. Nejvíce doporučujeme jižní Řecko, Turecko, Tunisko a Egypt podle toho, jaký typ prostředí Vám vyhovuje.

Článek přečten: 6752x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).