Nejbližší letoviska: za sedm hodin u moře

Nejbližší letoviska: za sedm hodin u moře 23.3.

Nejbližší přímořská letoviska nabízí výraznou cestovní, časovou a ekonomickou úsporu. Kvalita a úroveň zážitků však nemusí být nijak omezena. Představujeme několik italských a chorvatských severních letovisek, kde se můžete vydat relaxovat na pláž již po sedmi hodinách silniční cesty.

Jadran severovýchodní Itálie

Grado

Jedním z nejbližších italských pobytových míst na Jadranu je městečko Grado v provincii Venezia. Grado bylo v historii významným přístavem, a to již v období římského impéria. Dnes je Grado krásné lázeňské město, které malinko zaostává v popularitě vedle okolních notoricky známých letovisek, jako jsou Bibione a Caorle. Právě proto je to náš největší italský tip.

Grado se nachází na ostrově spojeném s pevninou hrází a na druhé straně i mostem. Dovolená v ostrovním městečku, a vůbec v celém regionu Friuli Venezia Giulia, je vhodná zejména pro rodiny s malými dětmi. Krásně teplé moře, které omýlají několik kilometrů dlouhé, písečné pláže, kterým se přezdívá "zlaté" a jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v Itálii. Navštívit můžete i mnoho restaurací kolem promenády, kde načerpáte nové síly a můžete vyzkoušet vyhlášené rybí speciality.

Svou krásou upoutá hlavně historické centrum, kde můžeme nalézt například baziliku Sant´Eufemia z 6. století s mozaikovou podlahou a oltářem ze 13. století či kostel Santa Maria delle Grazie z přelomu 4. a 5. stol, barokně upraven v roce 1640.

Grado vás zaručeně okouzlí!

Praha – Grado 731 km 8 hodin
Brno – Grado 645 km 6 hodin a 45 minut

Bibione

Bibione

Bibione je přímořské letovisko v provincii Venezia při ústí řeky Tagliamento, jedno z nejoblíbenějších mezi českými turisty. Má asi dva tisíce stálých obyvatel, v létě sem ale v extrémních případech dorazí až stonásobek turistů. Místní pobřeží lemuje 8 kilometrů dlouhá, mírně se do moře svažující pláž, kterou zdobí jemně žlutý písek a samozřejmostí je každodenní údržba.

Do Bibione jezdí spíše mladí lidé a to z důvodu bohatého a náročného nočního života. Velké zastoupení zde mají bary, restaurace, kavárny, cukrárny hlavně pizzerie. Až si bohatě naplníte své břicho, můžete nabyté kalorie zase vysportovat. Tenisové kurty, minigolf, jízda na kole či na koni a další sportovní vyžití bohatě doplní váš program.

Pro ubytování můžete využít Apartmánový dům Furlan, který patří k nejlépe hodnoceným v oblasti a je za velice rozumnou cenu.

V Bibione dále najdeme vyhledávaný maják, termální lázně, lunapark a pejskaře určitě potěší Pluto Beach, pláž vyčleněná pro naše věrné mazlíčky. Spoustu restaurací doplňují ve večerním vyžití diskotéky a hudební představení.

Pokud vás přestane bavit místní zábava, můžete vyrazit na výlet do okolí. V těsné blízkosti se nachází zámky v Passariano a v Alvisopoli. Určitě nevynechejte možnost navštívit Benátky, které se také nacházejí nedaleko. Katedrála svatého Štěpána je nejvýznamnější stavbou v okolí a je vystavěná v byzantinském stylu.

Praha – Bibione 751 km 8 hodin a 15 minut
Brno – Bibione 676 km 7 hodin a 5 minut

Hledáte levné ubytování v Bibione?Ubytování Bibione

Caorle

Dóm svatého Štefana

Největším blízko dostupným italským letoviskem je Caorle. I Caorle leží v provincii Venezia mezi ústími řek Livenza a Lemene a bez letních turistů má dvanáct tisíc obyvatel. Mezi velkou architektonickou památku celého regionu patří místní Dóm svatého Štefana z roku 1038 se svou válcovitou zvonicí byzantského stylu, ukončenou kuželovitou špičkou.

Centro storico představuje historické centrum města, které je protkáno malebnými uličkami vedoucí na náměstí.

Samozřejmostí jsou široké možnosti sportovního vyžití. Dlouhé pláže můžete využít k joggingu nebo si zahrát plážový volejbal. Pokud moc nemusíte ke sportování písek, jistě vás okouzlí místní osmnáctijamkové hřiště na golf v Duna Verde. Za zmínku stojí i možnost zahrát si tenis nebo minigolf.

Rekreační objekty a zábavní zařízení (diskotéky, aquapark) jsou nejen ve městě samém, ale pokračují i v Porto Santa Margherita, odděleném od Caorle říčkou Livenzou, kde najdeme i velkou severojadranskou marinu pro jachty.

Praha – Caorle 763 km 8 hodin a 25 minut
Brno – Caorle 688 km 7 hodin a 15 minut

Chorvatská Istrie a Kvarnerský záliv

Novigrad

Severozápadně situované letovisko Istrijského poloostrova. Výhodou klidnějšího střediska je možnost výletů do nedalekého italského Terstu, slovinského Koperu, malebného istrijského městečka Grožnjan s uměleckou tradicí, anebo do krasových jeskyní Baredine. Městečko nabízí nadstandardní hotely vyšší kategorie. Blízký Motovun a jeho hluboké lesy, ležící v centrální Istrii, se proslavily vývozem nejkvalitnějších lanýžů do Evropy i zámoří.

Aquapark Istralandia

Novigrad se profiluje jako destinace pro sportovně zaměřenou rekreaci. Lze provozovat tenis, malou kopanou, volejbal, plážový volejbal, házenou, basketbal, fotbal, minigolf, kuželky, paragliding, volné lezení, cyklistiku a další.

Pokud se chcete pobavit a zvednout trochu adrenalin, nezapomeňte navštívit aquapark Istralandia. K dispozici je zde 20 tobogánů, největší bazén s umělým vlnobitím, animační programy, restaurace a další. Pokud to chcete mít do aquaparku kousek, ubytujte se v 3* hotelu Laguna Aminess, který zde vyčnívá nabídkou služeb.

Vše je nové a čisté, velmi přátelský personál a návštěvníci se shodují na tom, že jde o nejlepší aquapark na Jadranu.

Praha – Novigrad 851 km 8 hodin a 30 minut
Brno – Novigrad 654 km 6 hodin a 45 minut

Hledáte levné ubytování v Novigradu?Ubytování Novigrad

Poreč

Poreč

Světoznámé letovisko zahrnující historické město, nové městské části a tři laguny s apartmánovým, hotelovým i kempinkovým ubytováním. V Poreči bydlí asi dvanáct tisíc obyvatel, s okolím města sedmnáct.

K Poreči patří i blízký ostrov Sv. Nikoly. Z Poreče existuje lodní spojení se sousedními přístavy i s přístavy v Itálii.

Navštívíte-li ji ve dne či v noci, procházka starobylým jádrem s unikátní bazilikou Sv. Eufrazia ze 6. století a úzkými uličkami určitě zůstane ve Vaší paměti. Bazilika je zapsána na seznamu UNESCO.

Během celého roku se zde konají různé kulturní akce. Jazzové večery v muzeu, Lapidárium, koncert vážné hudby v Eurphrasianě nebo malebné lidové slavnosti v nedalekém Tar a Funtaně. Pokud dostanete chuť na něco ostřejšího, můžete navštívit vyhlášený beach bar Tequila, který patří k nejlepším na Jadranu.

Sportovní vyžití je též bohaté, můžete vyzkoušet tenisové kurty, fitness centra, jízda na koni, vodní lyžování, bungee jumping, plachtění a potápění a sportoviště pro všechny druhy sportů.

Praha – Poreč 870km 8 hodin a 45 minut
Brno – Poreč 673 km 7 hodin

Hledáte levné ubytování v Poreči?Ubytování Poreč

Crikvenická riviéra: Crikvenica a Novi Vinodolski

V Kvarnerském zálivu najdeme kromě největšího chorvatského města a přístavu severního Jadranu Rijeky i zajímavé destinace pro letní dovolenou u moře. Patří mezi ně beze sporu dvě nepříliš vzdálená městečka Crikvenica a Novi Vinodolski. Ideální klimatické podmínky regionu položily již zhruba před sto lety základ léčebné turistiky.

Crikvenica a Novi Vinodolski

Časem se turistika vyvíjela i v jiných směrech a dnešní pobřeží Riviéry Crikvenica nabízí návštěvníkům veškerý turistický komfort a hezké pláže, z nichž tři získaly tzv. Modrou vlajku jako záruku čistoty.

Region nikdy nebyl součástí Benátské republiky, takže obcím na pobřeží chybí typický benátský kolorit a můžeme se zde těšit z různých drobných odlišností od ostatního zbytku severního Jadranu.

Praha – Crikvenica 836 km 8 hodin a 35 minut
Brno – Crikvenica 639 km 6 hodin a 50 minut

Hledáte levné ubytování v Crikvenici?Ubytování Crikvenica

Článek přečten: 47212x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).