Nejkrásnější chorvatské ostrovy, na které se budete chtít vracet

Nejkrásnější chorvatské ostrovy, na které se budete chtít vracet 14.2.

Chorvatsko, bezpochyby jedna z nejoblíbenějších destinací Čechů pro letní dovolenou. Důvodů jeho oblíbenosti je celá řada – průzračné moře, přívětiví a milí obyvatelé, snadná dostupnost a nevelká finanční náročnost. Kouzlem oplývá jak pevnina, tak chorvatské ostrovy, z nichž některé svou malebností panenské přírody předčí i vyhlášené luxusní destinace.

Ač různé zdroje uvádí odlišný celkový počet ostrovů, jimiž se Chorvatsko pyšní, v jednom lze nalézt shodu. Každý z nich má něco do sebe. Vybrali jsme pro vás těch 5 nejlepších, kam určitě stojí za to vyrazit!

Pag

Pag

Zhruba 60 kilometrů dlouhý ostrov nedaleko Zadaru, na kterém se nachází tři velká sladkovodní jezera i ornitologická rezervace, je s pevninou spojen mostem. Proslul romantickými zátokami lemovanými zelení i tzv. měsíční krajinou okolo výběžku Fortica. V hlavním městě Pag můžete obdivovat pravoúhlé uličky z 15. století. Kromě klasických oblázkových pláží zde najdete i písečné v zátoce Sveti Duh.

Výhodná cesta na Pag?Vyhledat zájezdy

Šolta

Ostrov známý spíše u německých turistů vyniká klidem a skutečně panenskou přírodou. Obklopíte se zde tradiční architekturou a ochutnáte řadu regionálních produktů, od oliv po víno až po med. Je dlouhý jen 19 km, leží zhruba 10 km od Splitu, ze kterého vás sem zavezou pravidelné trajektové linky. Ideální místo pro dovolenou nabitou relaxací, typický bujarý noční život v podobě do rána otevřených diskoték zde nečekejte. Pláže spíše menší, za to poskytující úžasné soukromí.

Mljet

Přibližně 37 km dlouhý ostrov v jižní Dalmácii, který z velké části tvoří národní park, což předurčuje povahu zdejší krajiny – bujná vegetace v kombinaci se zajímavě členěným pobřežím, borové a dubové lesy, cedrové háje. Unikátní jsou slano-sladká jezera a krasová pole. Moře je zde považováno za jedno z nejčistších na světě.

Rab

Rab

Hornatý Rab je jeden z nejznámějších kvarnerských ostrovů, který je obdivován především pro západní pobřeží a jeho poloostrov Frkanj s malými romantickými zátokami. Proslul také příznivým podnebím s velmi vysokým počtem hodin slunečního svitu. Během jeho návštěvy si nenechte ujít chráněný park Komrčar u hlavního města s různými botanickými zajímavostmi.

Ostrov Rab za příznivé ceny?Vyhledat zájezdy

Brač

Největší dalmátský ostrov ležící pár kilometrů lodí od Splitu. Byzantský císař Konstantin jej označil ještě společně s Hvarem za vůbec nejhezčí na Jadranu. A ze své krásy nic neztratil ani nyní, kdy je turisticky vyhledávaným cílem. Téměř 175 km dlouhé pobřeží skýtá nádherné pláže i horské oblasti, které nezapomenutelně kontrastují s tyrkysovým mořem.

Výhodně na chorvatský ostrov Brač?Vyhledat zájezdy

Ostrov se pyšní spoustou propastí a jeskyní, najdete zde také pozůstatky jedinečných raně křesťanských staveb, bazilik a klášterů. Ač se zde nachází pouze několik vesnic, skvěle se zde mísí zázemí jak pro klidnou, tak aktivní dovolenou se vším všudy včetně nočního veselí. Přitom si ostrov zachovává velmi harmonickou atmosféru.

Článek přečten: 5941x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).