Barcelona a její monumenty

Barcelona a její monumenty 26.7.

Barcelona je druhé největší město Španělska a hlavní město Katalánska. Město je známé díky plejádě originálních architektonických staveb Antoni Gaudího a jeho současníků. Barcelona je zcela jistě zajímavým cílem pro vaše cesty.

Něco málo o Barceloně

V dnešním článku vás provedeme velmi atraktivním městem, které je turisty velmi vyhledávané. Barcelona je především hlavním centrem módy, architektury, gastronomie, umění či automobilového průmyslu. Vydáte-li se do města, čekají na vás jen samé pikantnosti. Festivaly, speciální kuchyně s mořskými plody, nové technologie, anebo krásné písečné pláže slibují pestrou zábavu. V centru naleznete islámské, gotické nebo čínské čtvrtě. Toto vše Barcelona může nabídnout a také mnohem víc.

Do města se dostanete snad všemi dopravními prostředky. Nejpohodlnější a nejrychlejší je zvolit letadlovou přepravu. Cesta trvá okolo 2 hodin. Po přistání na letišti Reus, ležící kousek od pobřeží, nedaleko Tarragony, jsme si dali španělskou kávu přímo na letišti a pokračovali dále k městu.

Pokud se chystáte do města na delší čas, je pro vás ubytování v Barceloně naprostou samozřejmostí. Nejlepší řešení je vyhlédnout si menší hotel několik týdnů dopředu, je to pak mnohem levnější. Po ubytování můžeme pokračovat na památky.

Palmová třída La Rambla

La Rambla

Není nic lepšího, než si projít krásnou, palmami lemovanou třídu La Rambla. Sedli jsme si do restaurace a trochu jsme se posilnili na cestu. Je zde všechno, na co si jen vzpomeneme.

Obchody, umělci, živé sochy, tanečníci, kavárny, restaurace jsou na každém rohu. Ovšem, dejte si pozor na kapsáře, kteří se zde vyskytují v hojném počtu. Provoz je zde nepřetržitý. Na konci třídy, kousek od přístavu, se tyčí Kolombův sloup.

Chcete zažít nezapomenutelný výhled?

Po náročné prohlídce nejznámější třídy La Rambla pokračujeme do největší katedrály Sagrada la Familia, která je architektonickým dílem Antoni Gaudího. Bezesporu je to největší lákadlo celé Barcelony. Samozřejmostí jsou dlouhé fronty před vstupem. Zážitek z návštěvy katedrály je ohromující.

Stavba vysoká téměř 200 metrů zaujme unikátní architekturou. Nenechte si ujít návštěvu vrchu katedrály, kam se dá vyjet výtahem. Výhled na celou Barcelonu vás přímo učaruje

Dvě pláže přímo ve městě

V Barceloně je docela často teplé počasí, proto můžeme vyrazit za osvěžením na místní pláže. Přímo ve městě je celkem šest krásných pláží, ale nejbližší jsou právě Platja de Sant Sebastiá a Platja de Barceloneta, nacházející se přímo ve městě. Stačí jen nasednout na autobus a za chvíli jste na místě. Pláže jsou písčité a můžete si pronajmout lehátko či slunečník. Pro milovníky nakupování či sportu jsou zde malé obchůdky nebo půjčovny vybavení.

Barcelonský Nou Camp

Nou Camp

Víte, co je v Barceloně nejznámější? No přece její fotbalový tým FC Barcelona nebo také “El Barça”. Pokud jste fanda do fotbalu a jste v Barceloně, nesmíte minout chrám místního klubu, stadion Nou Camp.

Prohlídka jednoho z největších stadionů na světě s kapacitou skoro 100 000 diváků, je pro každého fotbalového fanouška super zážitek.

Katalánská kuchyně a její speciality

Naší poslední zastávkou po náročných pár dnech bude dražší restaurace s katalánskou kuchyní, grilem, širokou nabídkou mořských specialit a specialitou Caracoles (šneci). Tříchodové menu s kávou a minerálkou Vás vyjde na cca 35 €. Je to opravdu dost, ale jednou za čas neuškodí se pořádně najíst. Pokud chcete nejoblíbenější nápoj Barcelony, zkuste ochutnat víno či sangríi. Nejznámější odrůdy jsou například Rioja a dezertní Málaga.

Poznávací zájezdy do BarcelonyVyhledat zájezdy

Zrychlená prohlídka Barcelony


Článek přečten: 3726x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).