Zakynthos, poklad Jónských ostrovů

Zakynthos, poklad Jónských ostrovů 26.6.

Pojďte s námi objevit kouzla řeckého ostrova Zakynthu, tradičního horkého zboží pro příjemnou, čistou a velmi klidnou dovolenou. Podle Homéra byl ostrov osídlen vládcem Zakynthem a jeho muži někdy kolem roku 1 500 př. n. l. Dalším vládcem ostrova byl nám dobře známý Odysseus, rodák z nedaleké Ithaky.

Neopakovatelná pestrost vyžití

Všudypřítomná bujná zeleň, květy hrající pestrými barvami, tyrkysové moře, písčité pláže, potápění s mořskými želvami, plavání v tajemných jeskyních, surfování, jachting, horské pěší túry, pohostinní obyvatelé, horké klima, výlety za vzácnými tuleni, stoleté vesničky s poklidným rytmem života, množství kostelů, klášterů a historických památek, to je jen hrubý výčet toho, co čeká na návštěvníky krásného zeleného ostrova v Jónském moři.

Krásy hlavního města ostrova

město Zakynthos

V hlavním městě ostrova, jež nese stejné jméno, žije asi 10 tisíc obyvatel z celkových 40 na ostrově. Významná část z nich pracuje v cestovním ruchu, a jsou tudíž připraveni se postarat o veškerý komfort příchozích návštěvníků, a to od ubytování přes pohostinství po sportovní a kulturní vyžití. Zejména v centru města je poněkud rušněji, je tu řada kaváren, restaurací a nočních podniků. Postranní uličky jsou klidnější, plné voňavých květů a tajemných zákoutí. Mezi největší památky patří věž kostela svatého Dionýsa, zbytky staré benátské pevnosti a ještě například kostel sv. Nikolase.

Exkluzivní pláže jako základ opravdové relaxace

Jednou z neoblíbenějších atrakcí ostrova jsou samozřejmě pláže. Těch je na Zakynthu dostatek na to, aby si tu každý vybral tu pravou. Všem je společné krásné azurové moře, pestrá krajina v okolí, zlatavý písek a západy slunce, které doslova berou dech. Pro inspiraci jmenujme pláže Argassi, Banana (rozlehlá pláž s pískem a oblázky, vhodná k odpolednímu odpočinku a slunění), Gerakas (jedna z nejkrásnějších písčitých pláží na ostrově s impozantními skalními útvary, Laganas (proslavená jako líheň vzácné karety obrovské, součást národního parku, jinak také hlavní resort ostrova se vším vybavením), Navagio (písčitá pláž přístupná jen po moři se světoznámým vrakem pašerácké lodi), Tsilivi a Planos.

Last minute dovolená na Zakynthosu?Vyhledat

Doprava na ostrov, užitečné informace pro Vás

Na Zakynthos se můžete dostat logicky jen letecky nebo lodí, neboť neexistuje mostové silniční spojení. Samozřejmě existují i autobusová spojení, ale ta pro úsek mezi pevninou a ostrovem využívají také trajektů. Letiště je na ostrově Zakynthu jedno, jmenuje se Dionysios Solomos a leží asi 6 kilometrů jižně od hlavního města a asi 1 kilometr od známého a populárního letoviska Laganas.

Článek přečten: 2213x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).