Vybíráme cestovní zavazadlo

Vybíráme cestovní zavazadlo 26.10.

Blíží se nám okurková sezóna letních dovolených, tak se můžeme v klidnějším období zaměřit na naši cestovní výbavu. Nezbytnou součástí každé z našich cest jsou vhodná zavazadla. Poradíme Vám, která zavazadla jsou z hlediska druhů doprav nejvhodnější.

Velikost a konstrukce

Cestovní kufry jsou různých velikostí

Nejprve je asi vhodné se zamyslet, jak velký kufr na naše cesty potřebujeme. Na trhu je opravdu velké množství různých velikostí k mání, takže by si každý zájemce měl přijít na své. Zajímavou nabídkou jsou kufry v celé velikostní sadě, čili od malého po velký, všechny ve stejném provedení. V rámci vlastní konstrukce zavazadla můžeme rozlišit kufry textilní a skořepinové.

Textilní kufry jsou lehčí, navíc se dají nafouknout povolením zipů, které tím zvětší jejich objem. Nejsou však příliš ideální pro převoz křehkých věcí, na to se hodí mnohem více skořepinové kufry, tj. plastové nebo hliníkové. Ty také lépe ochrání Vaše věci před krádeží. Další výhodou skořepinových kufrů s gumovým těsněním je i jejich nepromokavost. Tu Vám textilní zavazadlo při silném dešti nezaručí. Za převahu výhod skořepinového kufru si ale musíte logicky mírně připlatit.

Funkčnost vyzkoušejte už v prodejně

Zdánlivě robustní konstrukce a bezchybné provedení mohou v obchodě výrazně klamat skutečnou kvalitu produktu. Kufr si nejprve pořádně prohlédněte a vyzkoušejte funkčnost všech zipů. Zkontrolujte provedení spojů a švů, jestli se někde neskrývá výrazný kaz, nebo dokonce díra. Po této kosmetické kontrole se přesuneme ke zkoušce kondice produktu k přepravě cestovní výbavy.

Různé druhy cestovních zavazadel

Zavazadlo na kolečkách byste neměli nikdy zkoušet prázdné, protože s plným nákladem se z poslušného kufru může stát těžkopádný trakař. Když to půjde, kufr v prodejně něčím naložte a na teleskopickou rukojeť ještě položte aktovku, batoh nebo příruční zavazadlo. Zjistíte tak, jak se vám s ním bude manipulovat.

Kufr nesmí zatáčet, kývat se, nesmí se z něj ozývat prapodivné zvuky všeho druhu. Kolečka se musí točit naprosto lehce, nesmí zadrhávat, nebo se pro jistotu netočit vůbec. S takovým kufrem byste se možná nadřeli více, než ho nést v ruce. Rukojeť musí být dostatečně dlouhá i pro vyšší cestovatele a pevná. Pokud se pořád prohýbá, protáčí nebo nejde snadno vysouvat, kvalita zůstala někde pozadu a produkt zavrhněte.

Při výběru se nenechte zmást velikostí, dva stejně velké kufry mohou uvézt různě těžký náklad. Záleží totiž na odolnosti materiálu. Proto si raději zjistěte doporučené a maximální zatížení kufru udávané výrobcem. Větší váhu by totiž kolečka, teleskopická tyč, držadla a různé popruhy nemusely unést.

Výběr zavazadel podle formy dopravy

Čekání na cestovní zavazadla na letišti

Je nesporné, že se na každou formu dovolené hodí jiné zavazadlo. Pokud se vydáváte na dovolenou obvykle leteckými spoji, je vhodné pořizovat kvalitní skořepinový kufr, který Vám vydrží co nejdéle i při nešetrné manipulaci personálu na letištích. Pokud jezdíte na dovolenou autem, bude Vám stačit obyčejný textilní kufr za předpokladu, že s ním nebudete nikde popojíždět po ulicích dlouhé kilometry. To se však právě u auta nestává a autem jezdíme od domu k ubytovací kapacitě.

Cestovatelé využívající vlak nebo loď mohou zvolit určitou střední cestu v kvalitě zavazadla, protože jejich namáhání nebude tak velké jako na letištích. Kufry by měly mít ale v naprostém pořádku kolečka. Zcela jiný další článek bychom museli věnovat dobrodruhům, kteří se vydají na dovolenou na kole, motorce nebo prostě pod stan. Jejich výbava chce docela jiný specializovaný přístup. Takže snad zase někdy brzy příště.

Článek přečten: 3378x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).