Užijte si poznávací cestu do Španělska

Užijte si poznávací cestu do Španělska 15.12.

Darujte si výlet do Španělska a užijte prosluněnou a pohodovou dovolenou v jedné z nejnavštěvovanějších destinací Evropy. Každé léto sem míří turisté z celého světa, aby zde strávili odpočinkovou dovolenou a opalovali se na vyhlášených plážích Středozemního moře. Na jaře a podzim, kdy zde není až tak sužující vedro, můžete naopak vyrazit za poznáním úchvatných historických památek, kterých tato malebná země nabízí nespočet.

Co musíte ve Španělsku vidět?

Pont del Diable

Co rozhodně při návštěvě Španělska nesmíte minout je město Barcelona, hlavní město oblasti zvané Katalánsko, kde můžete obdivovat jedinečné architektonické památky. Dominantou Barcelony je proslulá katedrála Sagrada Familia, kterou navrhl světově známý architekt Antonio Gaudí. Kdo nenavštíví tuto katedrálu, jako by ve Španělsku ani nebyl.

V Barceloně najdete také Gotickou čtvrť, což je jádro zdejšího Starého města. Dominantou této čtvrti je katedrála sv. Eulálie. Mezi další historické klenoty Katalánska patří polorozpadlý amfiteátr v přístavním městě Tarragona, akvadukt za městem Pont del Diable či neolitické jeskynní malby.

Překrásná Andalusie a Valencie

Hojně navštěvovanou oblastí Španělska je Andalusie. Turisté sem jezdí jak za písčitými plážemi, tak za památkami. Srdcí Andalusie je její hlavní město - Sevilla. Zde můžete obdivovat třetí největší evropskou katedrálu - katedrálu Panny Marie s hrobkou Kryštofa Kolumba. Velice interesantním místem je také městečko Antequera, které se pyšní největším počtem kostelů (30) v celém Španělsku. Dalšími zajímavými městy Andalusie jsou Cordóba s pozůstatky římských hradeb, Velkou mešitou a mnoha dalšími historickými památkami, Torremolinos s krásnými mlýny a úchvatný přístav Málaga s římským amfiteátrem a pevností Alcazaba.

Sagrada Familia

Na východě Španělska zase navštivte oblast Valencie, která je proslulá svou povedenou kombinací středověké a moderní architektury. V jejím hlavním městě nesoucím stejné jméno stojí za vidění městská brana Torres de Serranos ze 14. století, Valencijská tržnice, bazilika Panny Marie a kostel sv. Janů ze 13. století s gotickou věží Micalet. Nejnavštěvovanější zdejší památkou je ale unikátní budova La Lonja de la Seda, která se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO.

Navštivte Aragonii a Kastilii

Další zajímavou částí Španělska je Aragonie, kde musíte určitě navštívit Albarracín, Zaragozu a Montserrat, což jsou nejvyhledávanější městečka pro své dochované historické památky. Poté můžete jet do městečka Tossa de Mar, které je obehnané hradbami z 12. století. Naleznete zde také zbytky pevnosti a maják, ze kterého je úchvatný výhled na okolní krajinu.

Přejete si poznat krásy Španělska?Vyhledat poznávací zájezdy

Oblast Kastilie je spojována především s výrobou vynikajícího červeného vína ve městě Ribera del Duero, a tak nejvíce návštěvníků města tvoří milovníci tohoto moku. Nejzajímavějšími městy oblasti jsou ale bezesporu Toledo a Burgos - rodiště legendárního rytíře Cida. Prohlédnout si zde můžete majestátní gotickou katedrálu na náměstí Plaza de San Fernando, jež je považována za jednu z nejkrásnějších sakrálních staveb Španělska.

Článek přečten: 2851x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).