Užijte si exotickou dovolenou v Thajsku

Užijte si exotickou dovolenou v Thajsku 2.1.

Zimní půlrok otevírá brány exotickým dovoleným, které sice nepatří k nejlevnějším záležitostem, ale přináší zážitky na celý život. Projděte s námi exkurzí do vzdáleného světa.

Krátce o Thajsku

Přesněji oficiálně Thajské království je stát v jihovýchodní Asii. Jeho sousedy jsou Myanmar, Laos, Kambodža a Malajsie. Hlavním městem je Bangkok, thajsky nazývaný Krung Thep. Thajsko bylo v minulosti známo pod jménem Siam, které bylo oficiálním názvem státu do 11. května 1939 a ještě znovu v letech 1945 až 1949. Etnonymum Thai v thajštině původně znamenalo svobodný.

Severní část thajského území je hornatá, s nejvyšším vrcholem Doi Inthanon (2 576 m n. m.). Směrem k jihu z této oblasti vybíhají dvě horská pásma. Mezi oběma pásmy se nachází ústřední rovina s dolní částí povodí řeky Čao Phraja, hospodářsky nejrozvinutější oblast Thajska. Zde leží i hlavní město Bangkok. Na východ od pohoří Phetchabun se táhne Khoratská plošina až po laoskou hranici, tvořenou převážně veletokem Mekong, na jihu je oddělena pohořím Dangrek od kambodžského území.

Turistický manuál, rady, památky, cíle

Grand Palace

Nejvhodnější dobou pro pobyt v Thajsku jsou zimní měsíce mezi listopadem a únorem. Od března do května bývá v Thajsku nesnesitelné vedro a období dešťů od června do října je dost nepředvídatelné a často prší i několikrát denně. Vízová povinnost byla pro občany ČR zrušena. Na cestu do Thajska potřebujete pouze pas platný ještě minimálně 6 měsíců po návratu. Při cestě do Thajska není vyžadováno žádné speciální očkování. Nebezpečí tropických chorob, jako je malárie, je v turistických centrech prakticky mizivé. Do Thajska Vám doba letu zabere 11 hodin.

Pojďme se důkladně podívat na některé atraktivní turistické cíle. Velmi věhlasné co do lákavých možností je hlavní město Bangkok. Nabízí spoustu zajímavostí k vidění, ať už jde o slavné památky, jako Královský chrám, chrám Wat Phra Keo, Wat Pho, Wat Arun či palác Vimanmek, nebo o zábavní park Ancient City, případně o unikátní krokodýlí farmu. Zážitkem je však i pouhá procházka nočním centrem Bangkoku, které je plné obchodů, stánků s nejrůznějším zbožím nebo potravinami i zábavních podniků.

Thajsko

Jedním z nejpopulárnějších turistických středisek v Thajsku je v současnosti Krabi. Toto letovisko totiž poskytuje návštěvníkům komfortní ubytování a služby na úrovni. Ubytovací kapacity jsou zde však omezené, což je zárukou pohodové a klidné dovolené. Turisté zde kromě klidu najdou pláže pokryté jemným zlatavým pískem, které jsou omývány vodami průzračného Andamanského moře. Z moře ční vápencová skaliska, která jsou pro tuto oblast charakteristická a vytváří romantické laguny s fascinujícími korálovými útesy.

Přibližně 700 km jižně od Bangkoku se z vod Andamanského moře vynořuje ostrov Phuket, který je největším a nejlidnatějším ostrovem Thajska. Láká na krásné pláže, čisté moře, tropickou přírodu i dokonalý hotelový servis. Mají zde ale také motýlí farmu nebo je možná jízda na slonech. Nechybí ani možnosti večerního pobavení, hlavním centrem zábavy je pláž Patong. Za centra luxusu jsou pak považovány pláže Hat Karon a Hat Surin.

Asi 50 kilometrů od věhlasného Phuketu se rozkládá souostroví Ko Phi Phi, které je tvořeno šesti ostrůvky. Právě tato lokalita natolik okouzlila v roce 2000 americké filmaře, kteří se rozhodli zde natáčet slavný film Pláž s Leonardem di Capriem v hlavní roli. Na největším ostrově, Ko Phi Phi Don, se nachází několik hotelů, restaurací a obchodů. Pobyt na Phi Phi si užijí především ti, kdo touží po klidné a ničím nerušené dovolené, příznivci potápění, šnorchlování i zajímavých výletů do okolí.

Oblíbené oblasti pro dovolenou

Článek přečten: 2799x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).