Turecká Antalya, prožijte slunečný podzim

Turecká Antalya, prožijte slunečný podzim 28.9.

I během podzimu se můžeme setkávat ve Středomoří s příjemným skoro letním počasím. Nejlepší destinace v této oblasti jsou jižní Řecko, Turecko, Tunisko a Egypt. A právě například do Turecka dneska nahlédneme a rozebereme krásy Antalye.

Geografie, historie a památky oblasti Antalye

Nejprve se zaměříme na celou provincii Antalya. Nachází se ve Středomořské oblasti Turecka. Jejím hlavním městem je stejnojmenná Antalya, ve které žije přes milion obyvatel. Antalijská provincie je sevřená mezi pohořím Taurus a Antalijským zálivem Středozemního moře. Sousedí s provinciemi (od západu k východu) Muğla, Burdur, Isparta, Konya, Karaman a Mersin.

Antalya vodopády

Taurus je blízké pohoří v jižní a východní části země. Začíná na západě u jezera Eğirdir, severně od Antalye, a táhne se v našem zájmovém území podél pobřeží Středozemního moře, kde je hřeben severně od Tarsu přerušen ve starověku významným průsmykem, tzv. Kilikijskou branou.

Městská Antalya, dříve známá také jako Adalia, je velký přístav nacházející se na pobřeží Středozemního moře na Turecké riviéře. Město je mimořádně velkým turistickým letoviskem. Antalya byla založena jako Attaleia pergamonským králem Attalem II. ve 2. století př. n. l. V celé provincii je také mnoho měst z dob starověké Lýkie, Pamfýlie a Pisídie.

Yivli Minre - Flétnový minaret

Díky unikátní kombinaci historických památek a příjemného středomořského pobřeží je Antalya ideálním turistickým letoviskem, často nazývaným jako centrum tureckého turismu. Mezi přístavem a žijícím centrem města se nachází Kaleici, staré město postavené ještě v dobách řeckého osídlení Antalyi. Mezi starými domy jsou úzké dlážděné uličky. Mezi hlavní architektonické stavby a památky patří zmíněný Kaleici – čtvrť Starý přístav, dále park Karaalioglu, Yivli Minare - Flétnový minaret, Kesik Minare - Useknutý minaret, Üçkapılar - Hadriánova brána (v tureckém překladu Tři brány).

Počasí na podzim, ubytování, pláže

Na konci září je v Turecku stále velmi horko kolem 29°C v odpoledních hodinách. Prakticky ani nepoznáte, jestli je ještě léto nebo podzim, je prostě velmi vhodné počasí pro přímořskou dovolenou. Vaší výhodou navíc budou prázdnější pláže a výrazně přijatelnější ceny. V říjnu začne teplota průběžně klesat ke 24°C, což bude ideálně vybízet k více poznávacím výletům po historickém nebo horském okolí.

Hadriánova brána

Antalya je skutečně velké město, takže se možnosti ubytování liší hodně podle oblastí. Jsou víceméně 4 možnosti, kde se ubytovat. Zaprvé v hotelových komplexech u západní pláže. Pláž Konyaalti je dlouhá a lemuje ji velké množství hotelů. Do centra Antalye je navíc poměrně blízko. Druhou možností je ubytování v hotelovém komplexu v oblasti Lara východně od města. Hotely stojí buďto na útesech, nebo na začátku dlouhé písečné pláže.

Dobrodruzi se smyslem pro úsporu mohou využít penziony starého města Antalye. Budou to mít velmi blízko k centru dění a levným restauracím či obchodům vě městě i přístavu. Ještě na závěr zmiňujeme možnost přebývat v novém městě a na dalších předměstích v různých malých dormitořích, penzionech nebo hotelích. Jejich hustota na plochu je malá, úroveň různá, ale lze se dostat na nejnižší ceny od 100 našich korun za noc.

Podzimní termíny - dovolená Antalya?Vyhledat dovolenou

Antalya se pyšní dvěma velkými plážemi. Západní pláž Konyaalti se nachází blízko centra města a vstup je zde zcela volný. Místy se objevují kamínky, ale vládne tu čisto a pohoda. Východní pláž Lara se nachází asi 10 km od města s poplatkem za vstup. Jedná se ale o klidnější dlouhou pláž s jemným pískem. Další soukromé pláže jsou občas pod místními útesy. V sezóně a třeba i mimo ni se vyplatí dát za vstup malý poplatek, protože pak máte víc soukromí.

Článek přečten: 3478x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).