Trendy v cestování pro léto 2018

Trendy v cestování pro léto 2018 12.4.

Které země a která letoviska budou během letošní dovolené ta nejžádanější? Kam se bude nejvíce létat, a kam naopak bude nejvýhodnější cestovat pozemní dopravou? Kde je všeobecně nejlevněji a kde je nejčistší moře? Všechno pro Vás shrnujeme v následujícím článku.

Letecky posílí Španělsko a Bulharsko, tajným tipem je Portugalsko

Během letošní sezóny vzroste zájem o Španělsko, zejména o Baleárské ostrovy Mallorcu, Menorcu a Ibizu. Těmto destinacím bude hrát do karet nejenom bezpečnostní situace na jihu Evropy, ale také jejich velmi pěkné prostředí, kvalitní hotely, malebné pláže a široké spektrum služeb. Ibiza je také vyhlášeným rájem zábavy a až do rána probíhajících mocných večírků. Pobřeží pevninského Španělska bude také velmi oblíbené, tam už ale lze volit i silniční dopravu. Dominovat bude Costa Brava.

Bulharsko

Bulharsko bude tradičně lákat české turisty na své velmi příznivé ceny, a to jak u pobytů samotných, tak u doprovodných služeb a místního stravování. V Bulharsku je opravdu velmi lacino, a přitom je místní kuchyně nadstandardní.

Velké písečné pláže jsou ideálním místem k odpočinku a vodním radovánkám. Horkými tipy jsou lázeňský Svatý Konstantin, hotely poseté Zlaté Písky či Slunečné pobřeží, nebo klidnější rodinné resorty Sozopol, Primorsko a Kiten na jihu.

Zvažovali jste někdy dovolenou v nepříliš vyhledávaném Portugalsku? Ne? Tak to přicházíte docela o dost. Atlantické pobřeží je sice o něco drsnější a moře chladnější, avšak místní prostředí je poměrně laciné, nachází se tu nespočet historických památek a zejména na severu teče proudem portské víno. Na jihu se nachází i kousek pobřeží u Středozemního moře. A to je to pravé! Moře je teplejší a lokalita nabízí nespočet kvalitních hotelů. Místní riviéra se nazývá Algarve.

Po silnici bude dominovat Chorvatsko, za ním Itálie a Španělsko

Cestování autem

Chorvatské pobřeží nebude mít konkurenci, je prostě oblíbené, dostupné, prověřené. Jedinou komplikací bude zejména v hlavní sezóně extrémní provoz na všech tradičních tepnách směrem na Jadran.

Počínaje naší dálnicí D1, ta je jedním z největších zádrhelů, přes rakouské tunely či ucpanou Vídeň až po objíždění krátkého ale poměrně drahého (30 euro tam i zpět) dálničního úseku ve Slovinsku. Kdo se ale pokusí vychytat co nejlepší cestovní dobu mimo denní špičku, možná problémům výrazně předejde. Nejblíže od našich hranic je Kvarner. Nejmalebnější a nejoblíbenější potom vzdálenější Makarská riviéra.

Vhodným kandidátem na silniční dopravu je také Itálie. V nejbližších a zároveň velmi krásných letoviscích lze být již za 7 hodin. Ale bohužel také tímto směrem to nebude s dopravní situací zrovna jednoduché, tak se Vám to za zmíněnou dobu asi nepodaří. Italské dálnice jsou navíc poměrně drahé.

Pokud ale volit vlastní nebo autokarovou dopravu na dovolené k moři, Chorvatsko a Itálie jsou nejlepší možné varianty. Nejdostupnější a nejlevnější co do poplatků za italské dálnice je cesta na sever Itálie například do Bibione, Caorle nebo Grada. Delší silniční alternativou je Španělsko, nabízí příjemná letoviska zejména na Costa Bravě. Doprava už zabere ale řádově 20 hodin, pokud zohledníme dopravní omezení.

Článek přečten: 3669x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).