Trendy v cestování pro léto 2014

Trendy v cestování pro léto 2014 23.5.

Doba se mění, stejně tak i choutky zájemců o letní dovolenou. Celodennímu válení během pobytu pomalu ale jistě odzvonilo a trendy se vyvíjí. Jakým směrem? Co bude „in“ pro letošní dovolenou? Vykoumali jsme pro Vás vše podstatné!

Poznávat, vzdělávat se, zužitkovat čas

Relax na pláži již netáhne

V moderním cestovatelském světě dávno pominula relaxační polehávání na plážích a hotelových pokojích. Pokud se zejména západní národy vydají na dovolenou, chtějí poznat hlavně místní obyvatele, kulturu, historii a gastronomii. Je výsadou vzdělaného člověka poznávat místo, kam se vydal na dovolenou, a nezůstat pouze za zdmi hotelového areálu. Cizí země žije svůj vlastní život všude okolo turistického ruchu.

V souvislosti s tím je velmi trendy v poslední době půjčování různých dopravních prostředků přímo v pobytové destinaci. Není nutné vynaložit vyšší finance na vypůjčení automobilu, daleko více „frčí“ skútry nebo čtyřkolky, zejména pro mladší páry. Zahrajte si také na místní domorodce a na výlet se vydejte místní autobusovou linkou nebo vlakovými spoji. Ceny služeb se různí podle zemí, ale na kratší vzdálenosti se nikdy nejedná o astronomické částky.

Kam se tedy vydat za poznáním? Není nutné vždy obdivovat jenom nejznámější památky v okolí destinace. Pozorným hledáním na internetu, nebo přímo v místě pobytu, najdete památky místního významu, které nejsou v obležení stovek turistů, ale mají nezapomenutelné kouzlo, tradiční charakter a architekturu. Navíc je možné, že si zájmem o nějakou místní památku vysloužíte obdiv místních kolemjdoucích a budou se na Vás mile usmívat. Prioritou spousty národů totiž není ždímat z turistů peníze, ale věnovat jim poznání, zážitek, a teprve z toho se těšit.

Nesmí chybět dobrodružství, adrenalin a gastronomie

Pirátské plavby

Náplň volného času nemusí spočívat jen v obyčejných výletech za památkami nebo přírodou, prožijte kousek místního světa na vlastní kůži díky nějaké místní atrakci, zejména přírodní povahy. Není vůbec na škodu vybírat dovolenou s blízkostí pohoří. Vyšlápněte si na nějaký pořádný kopec, ze kterého půjde vidět na celé okolí, případně i moře. Sjeďte si na raftu nějakou místní divočící řeku. Zkuste z nějakého vršku k tomu určenému paragliding. Na samotné mořské hladině si nenechte ujít tradiční vodní sporty a výletní plavby. Opět bude víc trendy se vydat pravidelnými lodními linkami kamkoliv nás napadne, než se vydat na nějakou pirátskou plavbu určenou pro turisty na neskutečně přeplněné pirátské bárce.

Poznávejte místní kuchyni. Nic se těmto zážitkům nevyrovná. Dobré místní víno, tradiční pokrmy, saláty, dezerty, minimum chemie, maximum čerstvých surovin. Jídelníček Středoevropana je v tomto ohledu velmi mizerný v poslední době, silně ovlivněný jakýmsi spádovým přílivem nekvalitních surovin do naší země. Většina národů jižních, západních, ale i východních si svou tradiční úroveň jídel udržuje, proto je tam po této stránce obvykle opravdu lépe.

Doprava, výběr zájezdů

Vlastní doprava

Nedá se nic dělat, pokud se chceme někam efektivně a rychle přemístit, musíme použít leteckou dopravu. Ta se hodí pro přepravu do destinací, jakými jsou Řecko, Turecko, Tunisko, Egypt, částečně Bulharsko a Španělsko. Dalším trendem poslední doby je cestovat spíše na vlastní pěst pozemní dopravou a poznávat cizí krajiny, přírodu, města. S ohledem na ekonomickou stránku věci je však velmi vhodné vlastnit nebo si vypůjčit co nejvíce úsporné vozidlo. Krajním extrémem je cestování stopem, upřednostňují jej opravdoví dobrodruzi. My však tuto formu dopravy moc nedoporučujeme.

Zastaralým trendem už je plánování dovolené půl roku dopředu a chystání se měsíc dopředu. Využijte nabídek last minute, ušetříte nemalou část z původní ceny zájezdu. Atraktivní, moderní a trendy jsou rovněž různé slevové akce prostřednictvím internetu. Občas se objeví nabídky na slevu i 70 %. Ještě než daný poukaz zakoupíte, tak si zjistíte přímo v hotelu, jaké jsou volné termíny. Pokud Vám budou vyhovovat, nabídku zakoupíte a ihned ušetříte. Navíc jsou podobné akce spojeny s dalšími výhodami, které automaticky získáte (sekt na uvítanou, poukázky do wellness, bazénů apod.).

Článek přečten: 2573x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).