TOP 5 nejkrásnější potápěčské oblasti

TOP 5 nejkrásnější potápěčské oblasti 18.8.

Na světě existuje řada velmi zajímavých potápěčských destinací. V tomto výběru se můžete seznámit s pěti vynikajícími lokalitami, které uspokojí i nejnáročnější požadavky. Ve všech zmíněných oblastech je k dispozici silné zázemí místních průvodců a potápěčských center.

Reef Palancar, Mexico

Tento oblíbený útes se nachází v jihozápadní části ostrova Cozumel, který je blízko pobřeží Yucatánského poloostrova. Palancar reef je rozdělený do několika úseků s hloubkou potápění od 20 do 35m.

Útes Palancar je dlouhý téměř 5 kilometrů a nabízí řadu míst i pro méně zkušené potápěče. Kromě korálů můžete obdivovat také houby, mořské koníky, želvy, žraloky a řadu barevných útesových ryb.

Andaman Sea Reefs, Indie

Nejkrásnější potápěčské oblasti

V celé oblasti Andamanského moře se nachází velké množství korálových útesů, velmi oblíbené jsou zejména Andamanské a Nikobarské ostrovy, které patří Indii.

V celé oblasti se nachází mnoho drobných ostrovů obklopených nádhernými korálovými útesy. Z Andamanských útesů je známo přes 200 druhů korálů a 500 druhů ryb, známý je také výskyt mořských želv.

Grand Central Station and Chimenys, Fidži

Namena Marine Reserve je mnoha znalci označována jako nejlepší světová lokalita měkkých korálů. Rezervace se nachází v ideálních klimatických podmínkách a je dostatečně daleko od civilizace, takže zde bují velmi pestrý podmořský život.

Namena je domovem přibližně 1000 druhů bezobratlých, 450 druhů korálů a 450 druhů mořské flóry. Můžete zde potkat 4 druhy želv, řadu vodních ptáků, různé druhy delfínů, žraloků, rejnoků a velryb. Viditelnost se v období dešťů pohybuje okolo 15 m, v období sucha dosahuje až 30m.

Saint Croix, Americké panenské ostrovy

Ostrov Saint Croix nabízí největší bariérový útes v Karibiku, navíc zde můžete obdivovat i řadu vraků. Pestré pobřeží dokáže uspokojit nároky začátečníků i velmi pokročilých potápěčů.

Mezi nejoblíbenější patří severní část ostrova s velkými korálovými útesy, které obývá 40 druhů korálů a přes 500 druhů ryb. Voda celoročně dosahuje teploty 26 až 29 °C, viditelnost je 20 až 30m.

Šarm al Šajch a Ras Mohamed, Egypt

Jedny z nejznámějších lokalit v Rudém moři nabízí zázemí známého turistického letoviska a zároveň pestrou paletu potápěčských lokalit. Nachází se zde několik vyhlášených korálových útesů, zejména v rámci národního parku Ras Mohamed.

Kromě korálových útesů zde také můžete obdivovat řadu vraků. Útesy obývá řada korálů a přes tisíc druhů ryb. Pokud vás unaví moře, můžete vyrazit na safari do suchozemských částí parku a mangrovových porostů.

Článek přečten: 3928x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).