Thajsko, centrální oblast a Bangkok

Thajsko, centrální oblast a Bangkok 15.11.

Dnes se zatouláme do srdce Thajska, malebného a úrodného údolí řeky Chao Phraya s impozantním Bangkokem ve svém středu.

Rady a tipy na cestu do Thajska

Oblasti centrálního Thajska a jejich nejzajímavější cíle

most přes řeku KwaiTaké centrální část Thajska se skládá z přibližně dvaceti provincí, přiblížíme si jen nejvýznamnější z nich. Na řadu hlavně také přijde Bangkok, moderní a pulzující metropole, fascinuje směsí domorodého života v uličkách starého města, zlatými královskými paláci a moderními obchodními čtvrtěmi. Nedaleko Bangkoku se nachází starobylé hlavní město Ayutthaya, které je stejně jako khmérský chrám v Sukhothai zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO a dává trochu nahlédnout do historie Thajska. Krásný most přes řeku Kwai, západně od Bangkoku, se stal známý díky stejnojmennému filmu.

Kanchanaburi je třetí největší provincií Thajska. Povrch provincie je hornatý. Pozornost přitahuje patrně nejznámější stavba provincie, most přes řeku Kwai, známý z knižního i filmového zpracování. Hory a říční údolí vytváří krásnou přírodní scenérii. Byla zde postavena vodní elektrárna a oblast je protkána labyrintem nádrží. Po 2 hodinách jízdy autem z Bangkoku lze dojet na místo, kde se stékají řeky Kwai Yai a Kwai Noi a vytváří Mae Klong. Provincie je rovněž známa svými národními parky, mnoha vodopády a jeskyněmi, které kdysi obývali pravěcí lidé.

V provincii Nakhon Ratchasima jsou stále patrné pozůstatky dávné khmérské říše. Hlavní město provincie je známé pod jménem Khorat a leží v rovině severovýchodně od Bangkoku a slouží jako brána do severovýchodního regionu. Nezapomeňte jednoznačně na Národní muzeum Moha Weerawong. Je zde stálá expozice uměleckých předmětů, jako pískovcové sochy Buddhy z khmerského a ayutthajského období, bronzové sochy Buddhy, keramika a dřevěné artefakty ze starobylých chrámů.

Starobylé město Ayutthaya ve stejnojmenné provincii (neboli celým názvem Phra Nakhon Si Ayutthaya) bylo thajské hlavní město po čtyři století a je jednou z hlavních turistických atrakcí Thajska. Leží na soutoku řek Chao Phraya, Pa Sak a Lopburi. Ty jsou spojeny širokým průplavovým kanálem, který tak z centra města vytváří v podstatě ostrov. Historický Park Phra Nakhon Si Ayutthaya je velký historický areál v samém srdci Ayutthayi a v roce 1991 byl zapsán na seznam UNESCO.

Majestátní velkoměsto Bangkok

Bangkok

Bangkok neboli Benátky Východu leží na naplavených březích řeky Chao Phraya, pouze několik kilometrů nad ústím této řeky do Thajského zálivu. Je to residence královské rodiny a setkávají se zde všechny hospodářské, průmyslové a finanční tepny, je to nejdůležitější thajský přístav a žije zde přes 10% všech Thajců. Bangkok je věrným obrazem země, která již několik let vykazuje nejvyšší hospodářský růst na světě a zároveň je symbolem exotiky Dálného východu. Bangkok je středověk a moderní doba zároveň, vedle sebe, na sobě, i přes sebe. Silný ruch moderního velkoměsta je proložen nesčetnými historickými chrámy a turistickými lákadly.

Většina turistů se většinou bohužel omezuje na základní okruh, který zahrnuje obvykle Královský palác, Wat Phra Kaeo, Wat Pho, Wat Traimit, Wat Arun, případně projížďku po řece. Konec výletu je tradičně v některé Gems gallery. Bangkok ale nabízí mnohem více, pokuste se při cestě do Thajska nebýt absolutně tlačeni časem. Pokud Vás od toho neodradí často dusná atmosféra velkoměsta, můžete se tu potulovat celé týdny. My Vám ještě doporučujeme zaměřit se například na Národní muzeum, jedno z největších muzeí v celé jihovýchodní Asii. Je zde uložena rozsáhlá sbírka předmětů nalezených ve všech částech země od mladší doby kamenné k období Sukhothai, Ayutthaye a Bangkoku. Komplex, jehož stavba započala roku 1782, se skládá z mnoha starých, ale krásně barevně zdobených budov. Příště na nás čeká malebné thajské východní pobřeží.

Článek přečten: 2522x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).