Tatranský skvost Štrbské Pleso, skvělá volba pro dovolenou

Tatranský skvost Štrbské Pleso, skvělá volba pro dovolenou 19.5.

Štrbské pleso je nejvýše položenou osadou, která spadá pod Vysoké Tatry, nejvyšší pohoří na Slovensku. Je významným turistickým centrem a střediskem zimních sportů. Také díky léčebným lázním, které se zde nacházejí, patří oblast k nejnavštěvovanějším tatranským místům mezinárodního významu.

Chlouba Štrbského Plesa

V oblasti se nachází velmi známé jezero Štrbské pleso. Jedná se o typické morénové ledovcové jezero na jižní straně Vysokých Tater. Hloubka jezera dosahuje až 20 metrů. Jezero je pro svou velikost velmi vyhledávaným turistickým místem, protože se řadí k druhému největšímu jezeru na Slovensku.

Středisko zimních a letních sportů

Štrbské Pleso slouží jako výchozí bod pro túry do Furkotské, Mlynické a Mengusovské doliny. Nad plesem narazíte na dolní stanici sedačkové lanovky, kterou se můžete nechat vyvézt na Chatu na Solisku. Kromě lanovky se zde nachází také vleky, protože v okolí je k dispozici lyžařský areál FIS. Štrbské pleso leží v národní přírodní rezervaci Furkotská dolina a vyskytují se v něm ryby jako je pstruh potoční, štika obecná nebo okoun říční.

Ubytování v nádherné přírodě

Skvělým lákadlem, kde přenocovat, je Hotel Fis, který se nachází hned vedle sedačkové lanovky lyžařského střediska Štrbské pleso. Díky svému umístění je skvělou volbou pro lyžaře, běžkaře či milovníky turistiky. Jestli naopak hledáte klid v přírodě a chcete si odpočinout, můžete využít nově vybudované wellness centrum, které hotel nabízí. Další skvělou volbou pro ubytování je Hotel Trigan Baník, který se nachází na území Tatranského národního parku. Při rezervování ubytování se obraťte na DCK Rekrea Ostrava, která se na pobyty na Slovensku specializuje.

Článek přečten: 1544x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).