Rodinná dovolená pod stanem? Poznejte krásy jižní Moravy z Autokempu Merkur

Rodinná dovolená pod stanem? Poznejte krásy jižní Moravy z Autokempu Merkur 14.7.

Dovolená na našem území pro celou rodinu. Krásné prostředí jižní Moravy s majestátními Pavlovskými vrchy. Blýštivá hladina spojených vodních nádrží Nové Mlýny. Všudypřítomná pohostinnost a vinné sklípky dolaďující příjemnou prázdninovou atmosféru, která je v tomto regionu dotvořena i stabilnějším lepším počasím, než ve zbytku republiky. To jsou lákadla malebného regionu, ve kterém můžete využít k ubytování Autokemp Merkur v Pasohlávkách u Brna.

Lokalizace regionu a kempu

Není nutné dlouho rozebírat, kde se nachází jižní Morava, avšak je dobré připomenout několik základních geografických údajů a popsat ve zkratce možné přístupové body a cesty do kempu a okolí. Možná to ledaskomu přijde jako nedůležité, ale přesně v tomto regionu se nacházíme na geologickém rozhraní mezi Českou Vysočinou a Vnějšími západními Karpaty. Vznik vrchoviny na severozápadě od nás směrem k Ivančicím a Pálavy jižně od nás od sebe dělí úctyhodných více jak 300 milionů let, což už za zmínku možná stojí. Kdo by to byl řekl?

Nové mlýny

Okolí Novomlýnských nádrží se nachází v nadmořské výšce pouze 180 m n. m., zatímco vrchol Děvín, nejvyšší bod Pálavy, měří 549 m n. m., vyniká tak jako velkolepá dominanta. Nyní přístup ke kempu Merkur. Nachází se u obce Pasohlávky u Brna, necelých 40 kilometrů jižně od Brna a pouze 10 kilometrů jižně od Pohořelic. Nejběžnější příjezdová trasa je po rychlostní silnici R52 od Brna, po jejím konci už jen po silnici první třídy číslo 52 a ta nás dovede až k samotnému kempu. Odbočíme z ní doprava před nájezdem na hráz Nových Mlýnů. Železniční zastávka Pouzdřany na koridoru z Brna do Břeclavi je vzdálená 6 kilometrů.

O kempu Merkur

Autokemp ATC Merkur se nachází na břehu horní Novomlýnské nádrže a je vhodným místem pro rodinnou rekreaci, školní výlety a sportovní pobyty. Jedná se o uzavřený areál o rozloze přibližně 41,5 ha, z toho přilehlá vodní plocha zaujímá 23 ha. Tvoří ji dvě oddělené laguny. Obě mají travnato-písčité pláže a pozvolný vstup do vody, což je ideální zejména pro rodiny s malými dětmi. V části jedné z lagun je vyhrazený prostor pro milovníky naturismu.

Pro návštěvníky kempu jsou zde k dispozici restaurace, stánky s občerstvením, sportovními potřebami, textilem, suvenýry a ostatním zbožím. Večery Vám zpestří hudba k tanci i poslechu při venkovním posezení. V okolí kempu jsou také k dispozici diskotéky a vinné sklípky. Návštěvníkům kempu je každý večer k dispozici letní kino s pestrým programem. Ubytování je možné v bungalovech, chatkách, dále jsou zde vyhrazena místa pro karavany a samozřejmě stany. K dispozici je zde 350 lůžek, 500 míst s elektrickou přípojkou a dalších 500 míst bez elektrické přípojky. V areálu je nová budova sociálního zařízení se sprchami s teplou vodou.

Blízká lákadla regionu

Mikulov

Okolí kempu je protkáno cyklistickými stezkami a přímo z kempu je možné se napojit na turistické trasy, které nás dovedou až na Pavlovské vrchy které příjemně dotvářejí okolní krajinu kempu. Ze zmiňovaného nejvyššího bodu Děvína se otevírá nezapomenutelný výhled na okolní scenérii Dyjsko-svrateckého úvalu a opačným směrem na rakouské sousedy.

Pouhých 12 kilometrů na jih je kouzelné starobylé město Mikulov. Vznik Mikulova se zpravidla klade na počátek 12. století, kdy zde byla založena trhová osada, jež se v roce 1279 dočkala povýšení na městečko, a v roce 1410 potom dokonce na město. Navštívit můžeme památky, jako jsou Dietrichsteinská hrobka, Gotická hranolová městská věž, Kaple svatého Šebestiána, Kostel Povýšení svatého Kříže, Kostel sv. Václava a také židovskou čtvrť či hřbitov.

zámek Lednice

A opět celkem nedaleko z Mikulova, konkrétně 9 kilometrů na východ, leží velmi slavná moravská památka UNESCO Lednicko-valtický areál. Jedná se o krajinný celek s rozlohou 283,09 km2 v okrese Břeclav při hranici s Rakouskem, od prosince 1996 zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Je pokládán za nejrozsáhlejší komponovanou krajinu v Evropě a možná s trochou vlastenectví i na světě…

Článek přečten: 3012x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).