Řecký ostrov Kos láká na klid a romantiku

Řecký ostrov Kos láká na klid a romantiku 7.12.

Rádi byste strávili dovolenou na některém z řeckých ostrovů, ale nevíte, který si vybrat? To záleží především na tom, jestli jste milovník akční dovolené a rušného nočního života nebo zda hledáte spíše klid, soukromí a romantiku. Pokud patříte spíše k té druhé skupině turistů, potom Vás ostrov Kos určitě nezklame.

Tento ostrov nacházející se v jihovýchodní části Egejského moře poblíž tureckého pobřeží totiž ještě není naplno zasažen masovou turistikou a v porovnání s ostatními řeckými ostrovy si doposud udržel svůj původní a přirozený ráz. Na ostrov Kos dorazíte po 3 hodinách letu nebo zde můžete plout z pevniny, pluje sem trajekt z přístavu Pireus.

Kvalitní systém cyklostezek a bohatá vegetace

Jak asi mnozí ví, ostrov Kos je rodným místem otce světové medicíny Hippokrata, který zde založil vyhlášenou zdravotnickou školu, proto se ostrovu přezdívá Hippokratův ostrov. Jen málokdo ale asi tuší, že se ostrovu Kos také říká „malý Amsterdam“, a to proto, že je zde velmi rozšířena jízda na kole. Je tu proto vybudovaný velmi kvalitní systém cyklostezek, takže určitě stojí za to půjčit si kolo a podniknout po ostrově „cyklovýlet“.

Ostrov Kos byl vyhlášený svou bohatou vegetací a na zdraví blahodárným klimatem už za dob Římanů, kteří si jej velmi považovali. Co tedy rozhodně nesmíte na tomto poklidném ostrově minout, jsou léčivé termálními prameny, např. ve vesnici Agios Fokas. Můžete si zde zmírnit potíže s kůží či s pohybovým ústrojím.

Koupání a památky na ostrově

Co se týče pláží, ty jsou na ostrově Kos vcelku čisté, rozlehlé a nepřelidněné. Na západním pobřeží ostrova jsou pláže spíše písečné, zde se také nachází proslulé městečko Marmari s vyhlášenou písečnou pláží a pestrou nabídkou vodních sportů. V severní části ostrova jsou pláže spíše oblázkové.

Řecká kuchyně je vyhlášená

Milovníci helénistických a starořímských památek si na Kosu přijdou na své – je jich tu totiž skutečně mnoho. Za návštěvu stojí například horská vesnice Kefalos (v západní části ostrova) se zachovalým antickým divadlem a krásným rozhledem po souostroví. Ve vesnici jménem Pyli zase můžete obdivovat kašnu z roku 1592 ozdobenou lvími hlavami. Ve správním středisku ostrova se stejným jménem Kos je přístavní zátoka s Johanitskou pevností z 15. století, v jejímž zdivu jsou ukryty skulptury a vyryty nápisy z antického období.

Rádi by jste strávili dovolenou na ostrově Kos?Vyhledat zájezdy

A pokud rádi pozorujete „cvrkot“ místního života, sedněte si do jedné z útulných taveren v menší rybářské vesničce Mastichari a vychutnávejte si pohled na dění v malebném přístavu. Řekové jsou milí, přátelští a usměvaví lidé a jejich země je vyhlášená skvělou kuchyní. Dopřejte si masové špízy souvlaki, pořádnou mísu řeckého salátu s pravým feta sýrem a místními olivami a také tymiánový med, který je na ostrově Kos k dostání na každém rohu.

Článek přečten: 4197x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).