Rafting v Norsku

Rafting v Norsku 29.7.

Mezi bezpochyby nejoblíbenější vodácké atrakce v Norsku patří rafting na řece Sjoa. Řeka pramení v pohoří Jotunheimen a vine se přes řadu peřejí, soutěsek a vodopádů. Pro vodáky je to pravý ráj. Pokud však nemáte s divokou vodou opravdu solidní zkušenosti, raději se svěřte do rukou zkušených průvodců, kteří vám poskytnou také kvalitní vybavení.

Norské řeky jsou jedny z nejkrásnějších v Evropě

V Norsku si bezpochyby užijete nádherné přírody. Norské řeky patří mezi nejkrásnější v Evropě a vidět jejich soutěsky a peřeje přímo z lodi je nezapomenutelný zážitek. Většina řek je ještě nespoutaná a divoká s ledovou a čistou vodou. Okolo údolí a kaňonů se tyčí nádherné a opuštěné horské hřbety.

Nabídka cestovních kanceláří

Cestovní kanceláře nabízí sjíždění úseku mezi obcemi Heidal a Faukstad v délce 17 km, doba plavby je obvykle do 3 hodin. Tento úsek je relativně bezpečný, přesto nabízí dostatek vyžití v peřejích a vlnách.

Pokud jste nikdy na divoké vodě nebyli, rozhodně si tento zážitek budete dlouho pamatovat. Podmínkou pro absolvování plavby je věk minimálně 15 let, dobrá fyzická kondice a samozřejmě musíte umět plavat. Předchozí vodácké zkušenosti nejsou nutné.

Sjoa přesahuje možnosti většiny českých vodáků

Pokud máte zkušenosti pouze z Vltavy či Lužnice, připravte se na úplně jiný svět. Sjoa je ve sjížděném úseku relativně klidná, přesto dalece přesahuje možnosti většiny českých vodáků. Velký raft je poměrně bezpečný a odpustí řadu chyb, ale některé úseky mají obtížnost až WW4, takže se vyplatí poslouchat kormidelníka a nedělat hlouposti. Pokud z lodi vypadnete, rozhodně vás proud pořádně povozí a nejspíš se i trochu otlučete.

Půjčovna vybavení

Většina cestovních kanceláří půjčuje pro rafting v Norsku veškeré potřebné vybavení. Mezi naprosto nezbytné výbavu patří pořádná přilba a kvalitní plavací vesta. Voda je také pořádně studená a na raftu si jí do sytosti užijete, proto je k dispozici vodácký neoprén. Samozřejmě dostanete také pádlo.

Článek přečten: 2787x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).