Poznejte sluncem zalitý italský poloostrov Gargáno

Poznejte sluncem zalitý italský poloostrov Gargáno 15.3.

Plánujete-li cestu do Itálie, ale chcete se vyhnout prostředí, na jaké lze narazit například v oblasti Rimini, pak by vaší pozornosti nemělo uniknout Gargáno – poloostrov o rozloze 2015 m2 vybíhající do moře na východním pobřeží střední Itálie. Jeho členité pobřeží nabízí místa jako vystřižená z nádherných pohlednic, a přitom finančně velmi dobře dostupná. Léto je zde dlouhé a s vysokými teplotami.

Oblast plná přírodního bohatství

Poloostrov spadá do Národního parku Parco Nazionale del Gargano v provincii Foggia, zdejší příroda je tak opravdu rozmanitá. A co více – výstavba hotelů zde díky chráněné krajině neprobíhá tak rychlým tempem jako v jiných koutech Itálie. V centrální části se rozkládá nejznámější les Foresta Umbra tvořený buky, duby, piniemi a tisy.

Zajímavá jsou také dvě slaná jezera na severu, Lago di Lesina a Lago di Varano. Samotné pobřeží utváří především strmé vápencové útesy, na řadě míst s jeskyněmi nebo skalními mosty a bránami, které vystupují z vody. Menší i větší pláže s pískem nebo drobnými oblázky poskytují skvělé zázemí pro pravou přímořskou pohodu.

Vieste – historické centrum a velká písečná pláž

Plážový prodavač

Nejnavštěvovanějším letoviskem je Vieste rozkládající se na skalnatém výběžku nad mořem. Najdete zde typické úzké uličky a příkrá schodiště mezi nimi a bílé domy, které úžasně kontrastují s tyrkysovým mořem. To si zde užijete především na velké písečné pláži, mnohými řazenou mezi ty nejkrásnější na Jadranu. Upřednostňujete-li samotu, stačí vyrazit na nějakou z menších skrytých pláží mezi útesy skal.

Dovolená na poloostrově Gargáno?Vyhledat zájezdy

I když je to z České republiky na Gargáno daleko (vzdálenost z Prahy do Vieste přes 1500 km), určitě stojí za to sem někdy zavítat. Jih Itálie si stále uchovává svůj typický ráz a zatím se tak moc nepodřizuje turistickému ruchu jako v lokalitách severních. Pokud tedy toužíte po pravé jižanské atmosféře, naplánujte si letošní dovolenou na poloostrově Gargáno, určitě nebudete litovat!

Článek přečten: 4422x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).