Poznáváme sever na lodi

Poznáváme sever na lodi 12.12.

Dovolená v Kanadě i Skandinávii je výzvou pro opravdové cestovatele milující divokou přírodu, nádherné scenérie a drsný půvab nespoutané severské krajiny.

Cestujte divokou Kanadou

divoká Kanada

Pořiďte si levné letenky do Kanady a poznejte tuto velmi rozlehlou a rozmanitou zemi. Pro Kanadu jsou typické obrovské štíty drsných Skalistých hor, husté lesy, horké prameny a gejzíry, ledovce, louky a divoké řeky, které Vás překvapí svou silou, když proudí z horských masivů úzkými koryty do údolí.

V Kanadě budete obdivovat veliké množství druhů místní fauny a flóry. Co rozhodně nesmíte při návštěvě Kanady minout, jsou Skalisté hory, vyhlášené národní parky, jako např. Smaragdový park Yoho, největší a nejseverněji položený park Jasper, Alpinské louky v Mt. Revelstoke a další.

Lodí kolem Kanady

Nastupte v přístavu Port Hardy (na západě Kanady) na loď, která vás provede tajemnými zákoutími nádherných fjordů. Pobřeží Kanady je velmi členité a překrásné. Nezapomenutelné zážitky z této divoké přírodní scenérie znásobí, pokud se Vám poštěstí uvidět vládce oceánu – dravé kosatky či velryby. Divoký sever Kanady je určen pro dobrodružnější a tvrdší povahy. Pro turisty vyžadující přeci jen více pohodlí, bude lepší „klidnější“ jižní část Kanady hraničící s USA, kde žije i většina místních obyvatel.

Okružní plavby po Skandinávii

Okružní plavby po Skandinávii

A pokud se Vám zdá Kanada příliš vzdálená, můžete se vydat do bližší Skandinávie. Využijte okružní plavby po Skandinávii a poznejte to nejlepší z Norska, Dánska a Švédska. Obdivujte drsnou severskou přírodu s typickými fjordy. Ještě dlouho po návratu z dovolené budete vzpomínat na průzračné řeky plné ryb, dech beroucí vodopády, ledovce, magické gejzíry, losí stezky, a také svérázné obyvatele těchto severských zemí.

Dovolenou ve Skandinávii můžete prožít ve volné přírodě, na několikadenním treku, rybařením nebo jen tak odpočinkem při romantických procházkách a vychutnáváním kouzla „polárních nocí“.

Zajímavá místa ve Skandinávii

V Norsku obdivujte např. nádherné údolí Flåm, které leží na břehu nejdelšího fjordu na světě Sognefjord a je obklopeno vysokými horami. Můžete zde absolvovat nezapomenutelnou projížďku horskou železnicí Flåmbana do Myrdalu. V Dánsku můžete zase navštívit malebnou jezerní oblast kolem Arhusu, která je ideální pro trekování či cyklistiku. Ke klidnému odpočinku vybízí ostrov Bornholm a skutečnou severskou strohost poznáte na Faerských ostrovech. Ve Švédsku na Vás čekají desítky rezervací a národních parků, namátkou jmenujme např. Blå Jungfrun, Tyresta a Tiveden.

Lodní poznávací zájezdy na sever?Vyhledat zájezdy

Pokud uvažujete nad koupí jedné z mnoha okružních plaveb po těchto zemích, určitě nebudete litovat!

Článek přečten: 2852x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).