Poslední příležitost na (ne)tradiční dovolenou?

Poslední příležitost na (ne)tradiční dovolenou? 23.1.

Jakkoliv polární oblasti nejsou příliš tradičním místem pro dovolenou tuzemských turistů, v kontextu následujících skutečností možná svoje představy o návštěvě polárních oblastí přehodnotíte, neboť se v souvislosti se současným trendem může stát, že brzy již žádné polární oblasti zkrátka nebudou a například Grónsko se tak opět stane oním zeleným ostrovem.

Ostatně, posuďte sami: v souvislosti s celosvětově rostoucími emisemi uhlíku stoupla teplota zemského povrchu za posledních čtyřicet let o 0,8 stupně Celsia, přičemž došlo k polovičnímu úbytku polárního ledového příkrovu a v této souvislosti k vzestupu mořské hladiny přibližně o 10 centimetrů.

Města pod vodou, kdo je na řadě?

Benátky

Shora citované zprávy jsou kromě arktických oblastí varovným signálem též pro pobřežní města. Zřejmě nejkritičtěji ohroženým městem jsou v tomto ohledu italské Benátky, k jejichž zaplavení by podle současného vývoje došlo zhruba za 100 let, kdy má podle předpovědi dojít ke zvýšení hladiny oproti současnému stavu o jeden metr.

Zájemci o poslední příležitost vidět tuto italskou kulturní památku by tak neměli příliš otálet a poohlédnout se po možnosti návštěvy Itálie co nejdříve (tip: slevový portál vouchercloud nabízí slevy na zlevněné pobytové zájezdy. Obdobný osud má za dalších přibližně 50 let potkat i další světové metropole, jako jsou holandský Amsterdam nebo americké Los Angeles.

Bývalé arktické oblasti?

Mají-li si naše potomci znát ledního medvěda i jinak než z učebnic dějepisu nebo ze zoologické zahrady, je třeba se současným stavem něco dělat. Snížení uhlíkových emisí se zdá se být samozřejmostí, nicméně přispět k zastavení stoupající hladiny oceánů může malým dílem i každý z nás zodpovědným ekologickým chováním.

Tříděním odpadů, úsporné zářivky (viz nabídka na slevy na elektro na zmiňovaném portále vouchercloud.cz), dopravou v MHD nebo elektromobilech, omezením zbytečného plýtvání vodou či mnoha dalšími způsoby. Ostatně, Země je naše planeta a podle toho bychom s ní též i měli zacházet.

Zdroj: www.vouchercloud.cz

Stoupající hladiny moří - infografika

Stoupající hladiny moří a erozi podléhající pobřeží

Článek přečten: 2355x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).