Paříž a její monumenty

Paříž a její monumenty 3.8.

Město zamilovaných a krásné architektury, to je Paříž. Vznik města sahá deset tisíc let nazpět. Okolo řeky Seiny, protékající tímto hlavním městem Francie se usídlilo okolo 2 milionů obyvatel, kteří na rozloze cca 105 km2 utvářejí každodenní ruch metropole.

O Paříži

Paříž se může pyšnit svou bohatou historií, do níž patří především objevení už v 3. – 4. stol. před naším letopočtem. Už za vlády Ludvíka XIV. byla Paříž významným evropským centrem pro okolní země.

Chcete- li tedy strávit krásný víkend v Paříži, je doporučeno letět letadlem. Pokud cestujete z pražského letiště, cesta trvá jen hodinu a půl. Finanční stránka je srovnatelná s autobusovou dopravou. Na výběr cíle máte možnost zvolit ze dvou letišť. První a známější je Charles de Gaulle (mez. Zkratka CDG) a leží na severu od města. Druhé letiště je Orly (ORY) a je na jihu od centra Paříže.

Eifellova věž

Jakmile uslyšíte název Paříž, určitě se Vám vybaví krásné, „zamilované“ město, které se může chlubit Eiffelovou věží. Věž tvoří dominantu celého města a také záchytný bod, neboť se tyčí do výšky 324 metrů (s anténou). Eifellova věž je známá po celém světě a během roku ji navštíví mnoho turistů. Pocit, stát po tak známou stavební památkou a vyfotit pár nádherných snímků při západu slunce, stojí za to. Hlavní kouzlo věže však přichází v noci, kdy se za svitu několika tisíc světýlek rozzáří do dálky jako „vánoční stromeček“.

Při prohlídce počítejte s dlouhými frontami u vstupu. Cesta na vrchol věže je možná výtahem nebo pěšky, ale pouze do druhého patra. Celá věž má 3 patra. 1. patro dosahuje výšky pouze 57 m, 2. patro 150 m a 3. patro je již ve výšce 275 m. Tip pro zájemce: nejlepší výhled na věž je z Montmartru, z nejvyššího bodu města.

Vítězný oblouk

Vítězný oblouk

Na konci slavné ulice Champse Elyseé se tyčí historická památka nazývaná jako Vítězný oblouk (francouzsky Arc de Triomphe). Tato památka vás překvapí svou výškou 51 metrů a šířkou 45 metrů.

Po zaplacení drobného poplatku se dostanete na vrch oblouku, kde uchvátí výhled na celou Champse Elyseé. A abyste neřekli, že to je jenom „oblouk“, máte možnost v něm navštívit malé muzeum, které je zaměřené na historii objektu.

Sacre Coeur

Při návštěvě Paříže si nenechte ujít výlet na kopec Montmartr, kde leží jeden z nejviditelnějších pařížských monumentů. Bazilika s názvem Sacre-Coeur je srdcem Paříže a pro mnohé něčím, co jen tak nikde neuvidí.

Cesta na vrchol kopce od zastávky Pigalle je docela záhadná. Dejte si pozor, kam jdete. V malých uličkách se můžete snadno ztratit. Před bazilikou je celkem rušno. Desítky lidí posedávajících na schodech, kteří odpočívají po náročnějším výstupu. V bazilice vás čeká možná menší nepříjemnost. Je zde zakázáno fotit.

Boulogneský lesík

Největší pařížský park, který není nijak zastřiháván a upravován jako francouzská zahrada, takže působí jako les. Na první pohled zaujme rozsáhlou rozlohou o velikosti cca 900 hektarů. Na kompletní prozkoumání celého parku je potřeba i několik dní. Doporučujeme projet jej autobusem. Ovšem, i krátká procházka po parku Vás zajisté přesvědčí o kráse tohoto místa. Park se v několika místech liší a je rozdělen na několik dílčích zahrad a parků.

Poznávací zájezdy do PařížeVyhledat zájezdy

Zrychlená prohlídka Paříže


Článek přečten: 4185x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).