Nejkrásnější evropské pláže

Nejkrásnější evropské pláže 26.8.

V Evropě se nachází řada zajímavých pláží, v tomto výběru se můžete seznámit s nejlepšími z nich. Každá má své specifické kouzlo, ať se jedná o oblíbené turistické destinace či polozapomenuté ráje milovníků pláží.

Porto Katsiki, Řecko

Pláž Porto Katsiki

Pláž se nachází v Jónském moři, na západním pobřeží ostrova Lefkada, a je pravidelným účastníkem soutěží o nejlepší pláže světa. Pláž je písčitá a táhne se v délce přibližně 300 m pod úpatím mohutného bílého útesu.

Pláž Porto Katsiki je kromě nádherného okolí vyhlášená také svou čistou a jasně modrou vodou. Na pláž se lze dostat autem, v sezóně zde však bývá značně přelidněno, lze proto využít lodní dopravu z Nydri či Vasiliki. Pokud si chcete pláž opravdu užít, raději vyražte časně ráno či opravdu pozdě odpoledne.

Okouzlilo vás Řecko?Vyhledat zájezdy

Medveja, Chorvatsko

Medveja je malá obec a letovisko na východním pobřeží Istrie. K dispozici je ubytování v kempu či v hotelech v těsné blízkosti pláže. Narozdíl od větších letovisek je zde poměrně klidno. Pláž je tvořena vápencovými oblázky s pozvolným vstupem do moře. Pokud by vás unavila pláž či vycházky po okolí, můžete vyrazit do nedalekého Lovranu anebo Opatije.

Ayia Napa, Kypr

Středisko v jihovýchodní části Kypru je vyhlášené svými písečnými plážemi, bezesporu nejznámější je však pláž Nissi s jemným bílým pískem a skalnatými útesy. Všechny pláže mají krásnou tyrkysovou vodu a milovníci moře si zde přijdou na své.

Letovisko je také známé poměrně bujným nočním životem, odlehlejší části však poskytují dostatek klidu i pro rodiny s dětmi. V nabídce místních agentur je i pestrá škála vodních sportů, v okolí také můžete navštívit řadu památek.

Cala Mondragó, Mallorka

Pláž Cala Mondragó

Velmi oblíbená pláž Cala Mondragó leží v jihovýchodním cípu ostrova v národním parku Mondragó. Pláž je známá svým jemným bílým pískem a velmi pozvolným vstupem do moře. Pláž je sevřená mezi skalnatými břehy v šířce pouhých 75 m, v sezóně zde proto bývá poměrně rušno. Když vás unaví pláž, můžete vyrazit třeba na šnorchlování, využít místních výletních lodí či vyrazit do nedalekého parku na výlety.

Maremma, Itálie

Přírodní park Maremma se nachází v Toskánsku, dodnes zde můžete nalézt kilometry pláží, které jsou téměř nedotčené turistickým ruchem. Narozdíl od populárních letovisek zde není zázemí všudypřítomných hotelů a obchodů, ale můžete si užívat téměř liduprázdných písečných pláží a nezkroceného moře bez vlnolamů a mol. Hned od pobřeží se vypíná nevysoké vápencové pohoří s jeskyněmi, které je porostlé hustými piniovými lesy.

Článek přečten: 5598x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).