Nejbližší pláže z České republiky

Nejbližší pláže z České republiky 12.7.

Parádní koupačka v moři za pouhých osm až devět hodin cesty? Na severním Jadranu určitě! Přinášíme Vám propracovaný přehled nejbližších přímořských destinací. Výchozím bodem na našem území je přibližný střed republiky, tedy Havlíčkův Brod na Vysočině.

Italská část nejbližších letovisek

Bibione

Grado

Jedním z nejbližších italských pobytových míst na Jadranu je městečko Grado v provincii Venezia. Grado bylo v historii významným přístavem, a to již v období římského impéria. Dnes je Grado krásné lázeňské město, které malinko zaostává v popularitě vedle okolních notoricky známých letovisek, jako jsou Bibione a Caorle. Grado se nachází na ostrově spojeném s pevninou hrází a na druhé straně i mostem. Dovolená v ostrovním městečku je vhodná zejména pro rodiny s malými dětmi. Živý večerní ruch na promenádě tu ale také naleznete. Z přibližného středu naší země je to do Grada asi 750 km a 8 hodin 50 minut cesty.

Caorle

Největším blízko dostupným italským letoviskem je Caorle. I to leží v provincii Venezia mezi ústími řek Livenza a Lemene a bez letních turistů má dvanáct tisíc obyvatel. Mezi velkou architektonickou památku celého regionu patří místní Dóm z roku 1038 se svou válcovitou zvonicí ukončenou kuželovitou špičkou. Rekreační objekty a zábavní zařízení (diskotéky, aquapark) jsou nejen ve městě samotném, ale pokračují i v Porto Santa Margherita, odděleném od Caorle říčkou Livenzou. Tam najdeme i velkou severojadranskou marinu pro jachty. Tentokrát nám cesta zabere 9 hodin a 30 minut cesty a ujedeme 810 km.


 

Bibione

Bibione je přímořské letovisko v provincii Venezia při ústí řeky Tagliamento. Vždycky bylo pro české turisty hlavním severoitalským lákadlem. Víte, že v létě zde pobývá až stonásobek počtu místních obyvatel, kterých zde žijí jen dva tisíce? Místní pobřeží lemuje 8 kilometrů dlouhá, mírně se do moře svažující pláž. Kromě vyžití na pláži zde najdeme vyhledávaný maják, termální lázně, lunapark, minigolf a pejskaře určitě potěší Pluto Beach, pláž vyčleněná pro naše věrné mazlíčky. Spoustu restaurací doplňují ve večerních radovánkách diskotéky a hudební představení. Na rozlehlé pláže v Bibione to máme ze středu naší země 790 km a 9 hodin 15 minut cesty.

Vyhledat dovolenou v Bibione =>

Za blízkým mořem na severozápad Chorvatska

Poreč

Poreč je světoznámé letovisko zahrnující historické město, nové městské části a tři laguny s apartmánovým, hotelovým i kempinkovým ubytováním. V Poreči bydlí asi dvanáct tisíc obyvatel. K Poreči patří i blízký ostrov Sv. Nikoly. Z městečka existuje lodní spojení se sousedními přístavy i s přístavy v Itálii. Pore má obrovské sportovní zázemí. Navštívíte-li ji ve dne či v noci, procházka starobylým jádrem s unikátní Eufraziovou bazilikou a úzkými uličkami určitě zůstane ve Vaší paměti. Bazilika je zapsána na seznamu UNESCO. Ze středu naší země budeme tentokrát cestovat 9 hodin a urazíme 770 km.

Vyhledat dovolenou v Poreči =>

Novigrad

Novigrad

Nedaleký Novigrad je menší letovisko Istrijského poloostrova. Výhodou klidnějšího střediska je možnost výletů do nedalekého italského Terstu, slovinského Koperu, malebného istrijského městečka Grožnjan s uměleckou tradicí, anebo do krasových jeskyní Baredine. Městečko nabízí nadstandardní hotely vyšší kategorie. Blízký Motovun a jeho hluboké lesy, ležící v centrální Istrii, se proslavily vývozem nejkvalitnějších lanýžů do Evropy i zámoří. Novigrad se profiluje jako destinace pro sportovně zaměřenou rekreaci, provozovat můžete mimořádně širokou paletu sportů. Do Novigradu cestujeme asi 750 km a 8 hodin 45 minut.

Vyhledat dovolenou v Novigradu =>

Opatija

Ještě pro Vás máme pro české turisty velmi blízké podhorské středisko Opatija. Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších a nejluxusnějších přímořských míst na severu Jadranu. Starý název, pod nímž byly lázně v Evropě pojmem, byl Abbazia. Opatija má v důsledku své chráněné polohy velmi příznivé, mírné až subtropické podnebí. V Opatiji převažují betonové pláže se schody do moře. Je zde přísněji vyžadováno koupání v blízkosti pobřeží. Nabídka zábavy a společenských akcí je v Opatiji bohatá. Ve městě jsou taneční kluby, noční podniky s tancem, bary, restaurace všeho druhu a kasino. Je to takové "mini" Monako chorvatského Jadranu. Do Opatije se dostaneme za 8 hodin 45 minut a urazíme pouze 720 km. Z jižní Moravy je středisko vzdáleno pouhých 570 km!

Článek přečten: 15912x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).