Na Kanárské ostrovy po celý rok

Na Kanárské ostrovy po celý rok 9.11.

Kouzelná kombinace slunečné dovolené a tajuplných záhad jinde nevídaných přírodních zajímavostí, to jsou letecky dobře dostupné Kanárské ostrovy v Atlantiku. Zavedeme Vás do jejich divokých krás, sopečných pohoří, malebných měst i na místní pláže s turistickým zázemím.

Na začátek geografický přehled

Kanárské ostrovy jsou autonomní společenství Španělska a zároveň tedy souostroví sedmi hlavních ostrovů a několika dalších menších ostrůvků sopečného původu v severním Atlantiku. Rozkládají se přibližně 100 km západně od pobřeží Maroka a Západní Sahary. Náleží do geografické oblasti Makaronézie (spolu s Kapverdami, Madeirou, Azory), která bývá podrobně rozebírána v oboru biogeografie díky unikátní a specifické fauně a flóře.

Las Palmas de Gran Canaria

Kanárské ostrovy se administrativně člení na 2 provincie, a to Las Palmas a Santa Cruz de Tenerife. Metropolí regionu jsou střídavě města Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria. Malé okénko do historie lidské aktivity na ostrovech. Z archeologických průzkumů vyplývá, že lidské osídlení Kanárských ostrovů sahá do doby minimálně prvního tisíciletí před naším letopočtem. Původní obyvatelstvo, které ostrovy obývalo před ovládnutím Španěly v 15. století, bylo severoafrického původu a souhrnně se označuje jako Guančové. V Evropě byly Kanárské ostrovy známy díky řeckým a římským mořeplavcům. Pod španělskou správou jsou od roku 1495.

Příroda na ostrovech je velmi pestrá a význačná, nechybí zde sopečná takřka měsíční krajina, palmové oázy ani písečné duny. Na plážích bývá kromě klasického světlého písku i písek černý. Na Kanárských ostrovech se nachází čtyři ze třinácti španělských národních parků. Nejznámější je park Timanfaya na Lanzarote. Park Teide, v němž se nachází i nejvyšší hora Kanárských ostrovů Pico de Teide (3 718 m n. m.), se rozkládá na Tenerife, Garajonay na La Gomera a Parque Nacional de la Caldera de Taburiente na La Palma. Většina parků úzce souvisí se vzácnou a místy endemickou faunou a flórou a se sopečným původem krajiny.

Kanárské ostrovy leží v subtropickém pásu Atlantiku. To je zárukou stabilního počasí během celého roku, bez většího výkyvu teplot. Průměrné denní teploty se pohybují od listopadu do dubna okolo 21 °C, po zbytek roku kolem 25°C. Teplota mořské vody se pohybuje od 18 °C do 23 °C dle ročního období. Zimní období je ideální pro turistiku.

Turistická centra a jejich vybavenost

Kanárské ostrovy

Nabízíme Vám v závěru dnešního povídání přehled několika letovisek a jejich předností. Začneme na Fuerteventuře, kde můžeme vyzvednout letovisko Caleta De Fustes. Malé, dokonale upravené letovisko leží uprostřed východního pobřeží ostrova a má dobré spojení s letištěm. Charakterizuje ho široký písečný záliv s pozvolným vstupem do moře, který ocení zejména rodiny s dětmi. Turisté se tu mohou věnovat i různým vodním sportům a také potápění. Z ostrova Tenerife jsme vybrali středisko Los Gigantes. Malé město se rozkládá pod mohutnými útesy a je typickým turistickým letoviskem na severozápadním pobřeží ostrova. Od letiště Reina Sofia je vzdálené přijatelných 48 km. Většinu novostaveb tvoří nízké bloky apartmánů. Letovisko hojně vyhledávají potápěči pro svou podmořskou krásu a pestrost.

Nyní se posuneme na ostrov Gran Canaria. Letovisko Puerto Rico je střediskem s velkým počtem butiků, restaurací, barů a diskoték. S pláží Playa Amadore spojuje středisko pobrežní promenáda s nádherným výhledem na oceán a chůze trvá jenom 15 minut. Maspalomas je, jak už říká název, palmová oáza na západním okraji písečných dun s luxusními hotely ležícími přímo na nekolik kilometrů dlouhé písečné pláži. Vychutnejte si procházku po dlouhé promenádě s početnými obchody, restauracemi a bary.

Exotická dovolená na Kanárských ostrovech?Vyhledat dovolenou

Na ostrově Lanzarote pro Vás máme letovisko Playa Blanca. Původně to byla rybářská dědina, avšak v poslední době se stala oblíbenou prázdninovou destinací. Velká pláž Playa Dorada je ideálním místem pro oddych. Playas de Papagayo je nejkrásnejší pláž ostrova a leží v chráněné oblasti.

Článek přečten: 2416x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.


VIP přeprava osob
Prémiový vozový park, flexibilita, maximální soukromí a profesionalita.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).