Lyžařská střediska otevírají své brány

Lyžařská střediska otevírají své brány 4.12.

S prosincem přichází naplno další lyžařská sezóna, která snad nabídne lepší sněhové podmínky než zima minulá, a všichni se tak začínáme těšíme na bohaté zimní radovánky. Co je nového u nás i v zahraničí? Která lyžařská střediska budou letos v kurzu?

Novinky v České republice, vyhlášená lyžařská střediska

Víceméně všechna lyžařská střediska chystají pro novou sezónu velké množství novinek. Vybírat můžete z desítek prověřených areálů na různých vyhledávacích portálech s lyžařskou tématikou. Nejčastěji letos přibývají nabídky vystavení skipasu online. Na mnoha místech přibyla nová sněžná děla, zlepšily se přepravní kapacity vleků a objevily se nové nebo rozšířené služby středisek, zejména lyžařské školy. Lyžování v Česku bude i letos hodně závislé na aktuálním počasí. Vypátrali jsme pro Vás několik konkrétních regionálních novinek.

Husova bouda - Krkonoše

Úplně nové lanovky vyrostly na Černé hoře v Krkonoších či v Peci pod Sněžkou. Nové sjezdovky budou moci lyžaři využít například ve Skiareálu Lipno nebo v Klínech na Mostecku. Špindlerovští před sezónou investovali přes 210 miliónů korun, zejména do nové šestisedačkové lanovky na Pláně, která nahradí starší čtyřsedačkovou lanovku. Desítky milionů korun investovalo středisko Kouty v Jeseníkách. Investovalo se především do rozšíření zasněžování, zakoupena byla nová rolba a rozšířena kapacita ubytování u sjezdovky o 120 míst.

Do nové zimní sezony vstupují lyžařské areály v Libereckém a Ústeckém kraji s výkonnější zasněžovací technikou a kvalitnějšími službami. Klínovec, Klíny, Rokytnice nad Jizerou i Skiareál Jizerské hory zavádí prodej skipasů přes internet. Ze Sport Centra Bouřňák na Teplicku chtějí provozovatelé vybudovat moderní středisko, které by přitáhlo i návštěvníky ze sousedního Německa. V Telnici na Ústecku se návštěvníci mohou těšit na lepší občerstvení na dojezdu a rozšíření lyžařské školy.

V Beskydech se do zasněžování se postupně pustily i další areály v okolí Velkých Karlovic. Sněžná děla se rozjela například v areálech Kyčerka, Karolinka či Kohútka. Všechny tyto areály včetně Razuly a dále ještě Jezerného a Machůzek jsou od loňska součástí nového Skiregionu Valašsko, který nabízí společný skipas do celkem šesti lyžařských středisek na Valašsku. Na Šumavě šla hlavní investice na Špičáku do vybudování nového parkoviště hned u kas a nástupu na hlavní lanovku.

Zahraničí nabízí opravdu vše, kde jsou na nás nejlépe připraveni?

Lyžování v Rakousku letos rovněž nabídne spoustu novinek, nejlepší areály v zemi jsou Alpbach (zejména pro začátečníky), Saalbach, St. Anton, Sölden (zde máme největší jistotu sněhu), Kitzbühel, Ischgl a pro rodiny s dětmi je silně doporučován také Obergurgl. Stačí si vybrat dobrý lyžařský portál a vyhledávat jedno špičkové rakouské středisko za druhým. Zasněžené Alpy již čekají!

Val di FiemmeZa Rakouskými hranicemi můžeme vybírat pro naše zimní radovánky luxusní italská střediska v srdci Dolomit. Největší popularitě a úrovni výbavy se tradičně těší zejména Val di Fiemme, Sella Ronda, Alta Valtellina, Madonna di Campiglio a Tonale - Ponte di Legno. Lyžování v Itálii nabízí o něco větší naději na vyjasněnou oblohu s ohledem na nedaleká moře.

Překrásné horské scenérie nabízí také Francie, avšak zde musíme počítat s dražším ubytováním a místy určitým přelidněním během hlavní sezóny. Střediska se dají dobře rozdělit podle úrovně lyžaře. Pro začátečníky se doporučují Megève, Tignes-Le-Lac/Val d´Isére, Courchevel/Les Trois Vallées. Profíci jistě ocení Chamonix (zejména freeride), La Plagne, Val d´Isére/Tignes (mj. freeride, sjezdovky s boulemi), Meribel a JZ svahy Val Thorens a Les Menuires/Les Trois Vallées, L´Alpe d´Huez, Les Deux Alpes a Serre-Chevalier. Lyžování ve Francii je finančně náročnější, ale rozhodně stojí za to. Přehled všech informací nabízí webové portály zabývající se lyžařskými středisky a informacemi o nich.

Článek přečten: 2175x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).