Levná dovolená není utopie

Levná dovolená není utopie 17.7.

Mimo jiné i díky znevýhodnění kurzu české koruny k euru vypadají letošní ceny zájezdů zase o něco vyšší. Nezdá se nám to, je to realita. Proto si pojďme stručně připomenout možnosti, jak efektivně ušetřit a nepřipravit se přitom o žádné zážitky.

Kdy je cestovní kancelář ku prospěchu a kdy méně

dovolená Itálie

Pokud vyhlížíme jako cíl dovolené vzdálené nejen přímořské destinace, kam je výhodné a levné cestování leteckou dopravou (zejména z časových důvodů), můžeme výrazně ušetřit díky sledování aktuálních last minute nabídek zájezdů různých cestovních kanceláří a ještě častěji agentur. Původní opravdu nelíbivá cena zájezdu zde může klesnout i o více jak 50 %! Naopak pokud se hodláte vydat pouze do Chorvatska nebo Itálie pozemní dopravou, je lepší sledovat i nabídky přímých majitelů ubytovacích kapacit v destinaci, a vyhnout se tak „provizi“ pro cestovní kancelář. Totéž platí pro tuzemskou dovolenou, kde navíc odpadá jazyková bariéra.

Jak efektivně ušetřit na dopravě?

Při cestování letadlem můžeme výrazně ušetřit horlivým sledováním aktuální nabídky letenek. Letecké společnosti mají velký zájem naplnit letadla do posledního místa, a proto poslední letenky nabízí za velmi výhodnou cenu. V případě pozemní dopravy s cenou autobusů zřejmě moc nenaděláte, s výjimkou cestovních agentur, které občas nabízí podobné nabídky jako u letadel, tedy poslední místa last minute za dobrou cenu. Ušetřit ovšem můžete i při cestování autem. Rozhodně volte dieselové úsporné motory, vyplatí se třeba půjčit si vozidlo i od známých. Dále je výhodné obsadit jej čtyřmi členy posádky (například dva páry), aby celková cena za dopravu na osobu výrazně poklesla.

Konkrétní příklady levných dovolených

dovolená Turecko

Rozeberme si nyní na příkladech z různých typů dovolených, jak ušetřit. V případě letecké dovolené se dlouhodobě jeví nejlevněji last minute nabídky zájezdů do Bulharska, Tuniska a potažmo Turecka. Při notné dávce štěstí při hledání srazíte cenu zájezdu za osobu i s polopenzí pod 10 tisíc. Pozor také na ceny těsně mimo hlavní sezónu! V destinacích panuje horko od června do konce září, takže „za méně peněz stejně muziky“. V případě pozemní dopravy do Itálie a Chorvatska sledujte nabídky místních majitelů, nebo opět výhodné nabídky cestovních agentur, které i zde nabízí levné zájezdy last minute. Doporučujeme Makarskou riviéru v Chorvatsku a Palmovou riviéru v Itálii. V tuzemsku se můžete výborně informovat přímo na webových stránkách cílových míst a ubytovacích kapacit.

Článek přečten: 2150x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).