Lefkada, jeden z nejkrásnějších ostrovů Řecka

Lefkada, jeden z nejkrásnějších ostrovů Řecka 13.6.

Ostrov Lefkada se nachází v Jónském moři při západním pobřeží Řecka, patří mezi oblíbené turistické destinace. Lefkada má 356 km2, 23 tisíc obyvatel a celkem 117 km pláží, u kterých najdete řadu letovisek. Vnitrozemí ostrova je hornaté, kopce se zvedají až do výšek okolo 1000 m. Na Lefkadu se dá z pevniny dostat po mostě.

Zajímavosti

Agios Nikitas

Přes silný turistický ruch je na ostrově relativně málo památek či zajímavostí, hlavním magnetem je zejména koupání a pláže. Pěší výlety po strmých vápencových kopcích ve vnitrozemí jsou zejména v letním parnu velmi úmorné. Lze však navštívit druhý nejvyšší vrchol ostrova Agios Illias, na který vede až nahoru silnice. Na vrcholu je vysílač a kus stranou je opuštěná radarová základna USA.

Na jihozápadním cípu ostrova lze navštívit maják Doukatos a poblíž vesnice Rachi můžete navštívit stejnojmenné vodopády, v obou případech však počítejte s vycházkou. Na severu ostrova lze navštívit opuštěné větrné mlýny na pláži Gira, klášter Faneromeni či pevnost Aghia Mavra. Na jihovýchodě ostrova je zátoka Sybota, kde naleznete také krasové jeskyně.

Letoviska

Mezi nejnavštěvovanější patří hlavní město Lefkada, vyhlášené velké letovisko Agios Nikitas, surfařské středisko Vassiliki a poměrně živé letovisko Nidri. Pokud vás nelákají turisty obletované vesnice a pláže, můžete se vydat do menších letovisek Ligia, Nikiani či Perigiali.

Pláže

Lefkada patří mezi oblasti vyhlášené svými plážemi, které jsou zde většinou tvořené vápencovými oblázky. Nicméně naleznete i pískové pláže, které jsou uměle navezené. Na západním pobřeží bývají větší pláže i bouřlivější vody, na východním pobřeží je moře sevřeno v úzkém průlivu a je zde tedy klidnější a pláže jsou menší. Jih ostrova je vyhlášený mezi milovníky windsurfingu. Velmi známá je také pláž Agiofilli blízko obce Vassiliki, která je sevřená mezi skalami.

Okouzlila vás řecká Lefkada?Vyhledat zájezdy

Článek přečten: 5337x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).