Kam na podzimní dovolenou? Blízké tipy i exotika

Kam na podzimní dovolenou? Blízké tipy i exotika 6.9.

Hlavní období letní dovolené pomalu končí, tím se ale otevírá možnost levněji a více v klidu cestovat na mnohá místa, kde stále panuje ryze tropické počasí a voda má s nadsázkou tendenci nahrazovat termální lázně. Kde? Čtěte náš přehled.

Nesporné výhody podzimní dovolené

Protože na podzim dětem začíná škola, k moři cestují spíše bezdětné páry. Stále více jej však využívají rodiče ke své druhé dovolené bez dětí. Kvůli příznivějším cenám a většímu klidu často míří k moři senioři. Podzim nabízí výborné podmínky pro aktivní dovolenou. Při nižších teplotách se lépe sportuje, častější větrné počasí ocení milovníci surfování nebo jachtingu. Příjemněji se budete cítit také při návštěvách památek.

U moře se již dříve stmívá a večery bývají chladnější. Pokud však neradi vstáváte, nemusíte se tolik trápit s buzením na východ slunce nad mořem. Vychází totiž později. V tropičtějších lokalitách se dá smysluplně existovat právě až v pozdním podzimu, protože teprve opadají šílené teploty kolem čtyřicítky.

Horké léto rozžhavilo Středozemní moře, jet se dá kamkoliv

V září už se nedá koupat v severním Jadranu? Omyl. Letos měl až neskutečných 29°C. Klidně můžete vyrazit kamkoliv na italské či chorvatské pobřeží a nešlápnete vedle. Spíše naopak, přivítá Vás snesitelných 28 až 30°C a za ubytování zaplatíte zlomek plné prázdninové ceny. Pokud si chcete přece jenom počasí více pojistit, naplánujte zářijovou dovolenou v okolí Dubrovníku nebo na jižních ostrovech Brač, Korčula nebo Vis. Dubrovník je se svými zachovalými hradbami a historickým centrem zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Perlou ostrova Korčula je stejnojmenné starobylé město.

Dubrovník

Ještě i počátek října krásně poslouží pro přímořské radovánky na jižnějších řeckých ostrovech, v Turecku, Tunisku a Egyptě. Mrkněme například na Turecko. Turecká riviéra se rozkládá v nejteplejší části Středozemí, po horkém srpnu je zde moře vyhřáté až na 27 stupňů, pod 20 stupňů klesá jeho teplota až během listopadu! Více než dvě stovky tureckých pláží se honosí prestižním oceněním modré vlajky, z toho zhruba polovina je právě na Turecké riviéře. Nejčistší jsou pláže v letoviscích Alanya na východě, Kremer na západě a Manavgat ve středu oblasti.

Za vůní exotiky

Spiaggia di Caio Blanco

Podzim je obdobím, kdy panují nejlepší podmínky k tomu vydat se do některých dalekých zemí za exkluzivní dovolenou. Pár z nich Vám nyní chceme připomenout. Zaprvé můžete zkusit hlavně v pozdním podzimu Dominikánskou republiku. Oblast Karibského moře je ke koupání jako stvořená a vzduch i voda jsou zde velmi vyhřáté po celý rok. Do Dominikánské republiky je nejlepší jet v listopadu, kdy zde už méně často prší, ale ještě nezačala hlavní sezóna. Teploty často překračují 30 stupňů. V zemi, již kdysi objevil Kryštof Kolumbus, je několik nádherných národních parků a také řada památek na nejstarší španělské osídlení.

Vydat se také můžete například na Seychely, protože zde je počasí příznivé po celý rok. Souostroví tvoří asi stovka převážně nízkých korálových ostrovů a panuje zde vlhké, tropické klima s teplotami ovzduší i moře kolem třicítky. Je to země vyhlášená jako turistická destinace pro bohatší klientelu. V hlavním městě Victorii na největším ostrově Mahe stojí hodinová věž inspirovaná londýnskou Clock Tower. Seychely jsou jediným místem, kde volně v přírodě žije želva obrovská.

Příhodné podmínky zmiňované u Karibiku využijte ještě třeba na Kubě. Tu pravou Kubu najdete na bílých plážích ostrova Cayo Coco. Zajít můžete do továrny na výrobu doutníků nebo si zaplavat s delfíny. Oblast má ideální podmínky pro potápění. Na Cayo Coco budete obdivovat krásné korálové útesy, zmiňovaný bělostný jemný písek na plážích a křišťálově čisté moře.

Článek přečten: 4415x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).