Kam na nejkrásnější letní dovolenou? 3 chorvatské tipy pro vás!

Kam na nejkrásnější letní dovolenou? 3 chorvatské tipy pro vás! 4.8.

Prázdniny jsou ve své půlce a vy jste si ještě nevybrali letní dovolenou? Pak máte nejvyšší čas! Pokud vás nenapadá destinace, kde byste mohli strávit týden nebo dva, nepřestávejte číst následující řádky, na kterých naleznete 3 last minute tipy na nejkrásnější dovolenou u jaderského pobřeží.

Bájné souostroví Brijuni

K souostroví Brijuni se váže hned několik legend a dávných bájí. Jedna z nich říká, že původně tvořil Brijuni pouze jeden celistvý ostrov, který byl vrcholovým dílem samotného Boha. Ten Brijuni vytvořil jako pozemskou kopii samotného ráje. Když toto boží dílo uviděl ďábel, rozsypal na ostrov ostré skály a kamení, kterým Brijuni rozdělil na několik menších ostrůvků, jež následně vytvořily toto překrásné souostroví nedaleko Puly v istrijské části Chorvatska. Pobyt na některém z ostrůvků bude nezapomenutelným zážitkem pro všechny věkové skupiny. Přesvědčit vás o tom může také přítomnost světových celebrit, které zde rády tráví dny volna nebo si zde dokonce zařídily honosná letní sídla.

Ráj naleznete také na ostrově Sušac

Chorvatsko

Pokud zrovna dvakrát neholdujete přeplněným chorvatským plážím a hlučným letoviskům, jakými je například oblíbená Makarská nebo Baška Voda, máme pro vás něco opravdu výjimečného. Tím je maličký ostrov Sušac nacházející se nedaleko chorvatského Lastova. Tato destinace je určena zejména dobrodružným povahám, které milují soukromí a chtějí si do sytosti užít jeden druhého. Na ostrově je totiž pouhá jedna ubytovací kapacita, kterou představuje honosný maják tyčící se nad skalním úbočím. Na ostrově žije pouze majitel nedalekého statku a pár starousedlíků. O klid, pohodu včetně dostatečné dávky soukromí zde tedy nebudete mít nouzi.

Tak trošku počeštělý ostrov Vir

Vir nepatří mezi známé a turisty vyhledávané ostrovy, přesto si zde můžete užít spoustu zábavy a netradičních zážitků. Na ostrově se rozmáhají honosné resorty českých majitelů, kteří pro vás zajistí vše od luxusního ubytování, přes výlety po okolí, až po pravé české pivo. Obáváte-li se tedy jazykových bariér nebo chcete jednoduše vyzkoušet něco netradičního s nádechem domoviny, je ostrov Vir tou správnou volbou.

Článek přečten: 3390x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).