Kam na jarní dovolenou? Blízký východ i dálná exotika

Kam na jarní dovolenou? Blízký východ i dálná exotika 31.3.

Ve Středomoří ještě pravá letní horečka nevypukla, moře není dostatečně prohřáté. To nám ale vůbec nebrání podívat se za relativně rozumné peníze v dubnu někam mnohem dál, a užít si tak možná nejlepší dovolenou svého života. Egypt? Spojené arabské emiráty? Thajsko? Kapverdy? Exotická dovolená volá!

Proč na jarní dovolenou do dálek?

Důvodů je opravdu mnoho. Klasické cíle letní dovolené ve Středomoří a okolí jsou natolik okoukané a všední, že není vůbec na škodu poznat také další odlišné regiony v ještě relativně přijatelných vzdálenostech. Cenové relace nejsou v dubnu vůbec špatné, hlavní finanční položkou budou letenky, které je vhodné shánět s nejrůznějšími slevami. Dubnové klima je pro navštívení v létě až nezdravě rozpálených destinací velmi vhodné a příjemné. Tak jako tak budete mít i v dubnu všude horko. Nezapomeňme, že klima naší planety se mění a teplota neustále neutěšeně stoupá.

S příjemnějším počasím i cenami na nás čeká Egypt

Egypt

Četné luxusní egyptské hotelové resorty zejí mimo sezónu prázdnotou, přestože je místní klima velmi teplé již během jara. Čeká na nás průměrně asi 27°C a Rudé moře nás příjemně osvěží se svými 23°C. Co je ovšem velmi atraktivní skutečnost, můžeme navštívit starobylé památky napříč Egyptem připomínající dávné doby zárodků lidské civilizace.

Kromě klasických pyramid a sfingy na nás čekají například Achetaton, Atonův obzor, Amonův chrám v Karnaku, Dendera, království bohyně Hathor, Rosettská stéla, Sakkára, výsostná nekropole města Memfidy, Údolí králů aj.

Vyhledat dovolenou v Egyptě =>

Spojené arabské emiráty, svět z budoucnosti v poušti

Podobně přijatelné klima se v dubnu prezentuje také ve Spojených arabských emirátech, o jejichž atraktivitě pro návštěvníka nelze ani na vteřinu pochybovat. Je to moderní svět bojující s jedním základním rozporem. Jak extrémně plýtvající je zasazovat nejmodernější technologie a složitě dobývané materiály do vyprahlé pouště, kde bude čím dál tepleji? Nic to nemění na tom, že se daná situace opravdu děje a zejména v Dubaji nalezneme velké množství světových "nej". Nejvyšší budovu, největší obchodní střediska, nejdelší automatické metro bez strojvedoucího, nejdelší pontonový most na světě, nejdražší koňský dostih atd.

Vyhledat dovolenou v SAE =>

Exotické Thajsko kombinuje nespočet lákadel všeho druhu

Thajsko

Nahlížíme do jihovýchodní Asie, malebné Thajsko omývá Indický oceán. Ze západní strany je to konkrétně Andamanské moře a z východní strany Jihočínské moře (Thajský záliv). Sousední neméně atraktivní země jsou Barma, Kambodža, Laos a Malajsie.

Senzací Thajska je kombinace unikátních zajímavostí přírodní i kulturní povahy s klasickými luxusními přímořskými oblastmi. Zajímavá "nej" má i Thajsko, jmenujme aktuálního nejdéle vládnoucího panovníka na světě Bumiphola Adulyadeje, nejdelší jméno hlavního města na světě, pro nás Bangkok je pro místní Thajce Krungthéph mahánakhon, největší Buddhův obraz a kromě něj největší sochy Buddhy na světě, ať už sedícího, stojícího, kráčejícího apod.

Vyhledat dovolenou v Thajsku =>

Na závěr Kapverdy, ostrovní říše s unikátní biotou

Bavíme se o maličkém státě zahrnujícím deset ostrovů v Atlantském oceánu u pobřeží západní Afriky. Od roku 1975 jsou Kapverdy republikou. Ostrovy jsou pojmenovány podle poloostrova Zelený mys (francouzsky Cap-Vert), který tvoří nejzápadnější bod kontinentální Afriky. Příroda na Kapverdách je doposud nedotčena a téměř vše je zde stejné jako v době objevení ostrovů. Unikátním prvkem počasí, který zde dlouhodobě umožňuje výskyt specifické a endemické fauny a flóry, je mlha.

V místním mlžném pásu se sráží kapičky rosy na půdě i na vegetaci a aniž by muselo pršet, prostředí je dostatečně vlhké na to, aby zde mohla vznikat i prameniště a nevysychající potoky. Pro milovníky přírody nezapomenutelná dovolená.

Vyhledat dovolenou v Kapverdách =>

Článek přečten: 2968x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).