Jaké výhody má cesta na dovolenou vlastním vozem?

Jaké výhody má cesta na dovolenou vlastním vozem? 29.7.

Ještě nemáte jasno o letošní dovolené? Stále je mnoho času k tomu, abyste se rozmysleli, kam vyrazíte. Pokud neradi létáte, nebo nemáte rádi nepohodlí autobusu, podívejte se spolu s námi na to, jaké výhody má vlastní auto. Tou první je určitě to, že nemusíte vyrážet takzvaně na „blind“. Dnes je možností levná dovolená sjednaná prostřednictvím cestovní kanceláře, kde si jako typ dopravy zvolíte právě vlastní auto. Platíte tedy pouze ubytování, které si pohodlně sjednáte ještě před odjezdem, s tuzemskou cestovkou. Máte tak zajištěn i plnohodnotný servis třeba v podobě delegátů.

Naplánujte si cestu dle svého

První výhodou je jistě možnost naplánovat si cestu dle svého. Při cestě autobusem mnohdy nemáte možnost ovlivnit, kudy pojedete, kdy a kde budete mít pauzy, stejně jako nemáte možnost prozkoumat zajímavá místa v okolí. Naopak při cestě vlastním autem je toto všechno plně ve vašich rukou. Příkladem může být populární dovolená v Chorvatsku. Pokud na ni vyrážíte, je dobrou volbou zastavit se na jednom z nejúžasnějších míst celé země, kterou jsou Plitvická jezera. Stejně tak se můžete zastavit v mnoha dalších městech, kde vás uchvátí místní památky, kultura, nebo třeba pravidelně konané trhy. Zkrátka možností, kde se zastavit je několik desítek.

Poznávejte okolí vaší destinace

Druhou výhodou je mobilita v cílové destinaci. Pravda, řada cestovních kanceláří vám nabídne možnosti fakultativních zájezdů do blízkého i vzdáleného okolí. Řada z nich má však pevně daný program, stejně jako pevně dané dny, kdy se konají. Opět je lepší raději sednout do svého vozu a vyrazit na místa, na která vy chcete a v den, který se vám bude nejvíce hodit.

S cestou autem lze ušetřit

I to je jeden z důvodů, proč lidé tuto možnost volí. Pokud pojedete s celou rodinou, nebo jako parta přátel, vyjde vás cesta mnohem levněji, než paušální cena za dopravu autobusem. Do celkové kalkulace samozřejmě počítáme vše, co se vaší cesty a plateb týká. Konkrétně potom:

  • Pohonné hmoty
  • Dálniční známky a mýtné
  • Platby spojené s průjezdy některých úseků
  • Sjednaná pojistka a asistenční služby

Neomezujte se v množství zavazadel

Při cestě autobusem mnohdy cestovní kancelář omezuje velikost zavazadla, které můžete mít. Ještě horší je to v případě letu, kdy je nutné dodržet také váhový limit. A vaše auto? To bezpečně uveze vše, co potřebujete. Máte-li vůz s karoserií kombi, můžete jakékoliv starosti spojené s přepravou věcí hodit za hlavu. Cestujte na dovolenou do Itálie s jistotou toho, že vám nebude nic chybět. Nemusí to být jenom oblečení, protože řada lidí počítá i s vlastním jídlem. Právě takto koncipované zájezdy dnes patří také mezi ty nejvyhledávanější.

Článek přečten: 2459x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).