Jak trávit dovolenou ve vlastním domě

Jak trávit dovolenou ve vlastním domě 4.9.

Obytná auta či karavany mají bezesporu řadu výhod, přestože se nejedná o nejlevnější typ dovolené. Pokud si chcete užít svobodu a cestovat po svém, ale nechcete zbytečně obětovat své pohodlí, může být obytné auto či karavan tím pravým řešením. Jestli se nemůžete rozhodnout, můžete si obytné auto půjčit a vyzkoušet dovolenou ve vlastní režii.

Cestování po světě a ve vlastní režii

Velkou výhodou obytných aut či karavanů je možnost cestovat svým tempem a měnit plány podle libosti. Většina milovníků karavanů má své oblíbené kempy a často během dovolené kočují po různých místech. Není nutné trávit celý týden na jediné pláži, navíc můžete cestovat i po okolí.

Většina obytných vozů disponuje solidním komfortem a většina evropských kempů poskytuje pro karavany přípojky elektřiny i solidní zázemí. Velkou výhodou je možnost cestovat s dětmi a přitom mít dostatek prostoru i komfortu.

Koupit či pronajmout obytné vozy?

Půjčovna obytných aut

Kvalitnější obytné vozy jsou poměrně drahé, navíc díky většímu objemu motoru a vyšší ceně často vyžadují nemalé pojištění. Pokud nejezdíte pravidelně na delší výpravy, zpravidla je výhodnější půjčovna obytných aut. Dostanete nový a plně vybavený vůz, často včetně české dálniční známky a bez omezení kilometrů.

Ceny za pronájem obytného auta se pohybují okolo 2 500-4 000 Kč na den. Celková cena dovolené v obytném voze se sice často blíží regulérní dovolené s cestovkou, rozhodně si však užijete více dobrodružství a můžete cestovat s celou rodinou.

Úskalí dovolených v karavanu

Jednoznačnou nevýhodou je velikost a váha vozidla. Ovládání obytného vozu a zejména karavanu vyžaduje zkušeného řidiče a často také řidičské oprávnění skupiny E či C. Připravte se také na poněkud vyšší spotřebu a někde i dražší dálniční známky. Zejména v oblíbených turistických destinacích bývá zakázáno volné kempování, pokud však pouze přespíte uvnitř obytného vozu, většinou to není problém.

Článek přečten: 3434x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).