Hurghada, egyptské centrum turistiky u Rudého moře

Hurghada, egyptské centrum turistiky u Rudého moře 3.4.

Dlouhé písečné pláže, velmi teplé podnebí, podmořské korálové útesy, historické památky a všeobecný hotelový boom, to jsou symboly největšího egyptského turistického centra na pobřeží Rudého moře, Hurghady. Objevte krásy místních rozpálených uliček, specifickou kuchyni a poznejte starobylou egyptskou kulturu.

Potápění a šnorchlování v Hurghadě

Od rybářské osady po moderní letovisko

Námořní přístav v Hurghadě

V dnešní době velmi oblíbená rekreační oblast Hurghada patří celkově k těm mladším v Egyptě. Její historie je ovšem o něco delší, avšak nepříliš významná. Jako přímořská rybářská komunita byla totiž založena až ve 20. letech minulého století. Významný rozvoj osady nastal až o 60 let později, tedy během 80. let, kdy toto malebné místo objevili američtí, evropští, ale též domácí zámožní egyptští investoři.

Přílivem kapitálu se vesnice začala měnit v přímořské letovisko plné hotelů, postupně vybavené potřebnou infrastrukturou a řadou atrakcí. Velkou roli při vývoji oblasti sehrálo původní vybudované vojenské letiště, které bylo v poměrně krátké době transformováno na letiště pro civilní dopravu. Příliv investic a kapitálu stále pokračuje – staví se nové hotely, restaurace a další zařízení.

Klimatické podmínky a geografické význačnosti

V Hurghadě panují okrajově pouštní klimatické podmínky. Zaručují slunečné a teplé počasí po většinu roku. Srážky jsou zde ojedinělou záležitostí a netrvají dlouho. Extrémní horka zpříjemňuje čerstvý vítr, který ovšem může přinést dosti prašné podmínky. Teploty se v létě pohybují až kolem 40°C, v zimě je 24°C. V noci počítejme s 25°C v létě a 15°C v zimě.

Oblast Hurghada se může pochlubit velmi jedinečnou a zachovalou přírodou, a to hlavně pod hladinou moře. Lze hovořit doslova o podmořských zahradách, které skýtají neporušené korálové útesy, vraky potopených lodí a samozřejmě pestrou škálu ryb, dalších živočichů a rostlin. Voda je navíc průzračná, takže viditelnost je dobrá i ve větších hloubkách.

Za památkami do El Daharu

El Gouna

Hurghada se stává moderním městem a tradiční arabský styl uvidíte pouze ve staré části - v El Daharu. V nejsevernější části Daharu u kruhového objezdu u silnice směrem na El Gounu se nachází nejstarší mešita ve městě. Vstup do mešity je povolen pouze muslimům, turisté mohou pouze nahlédnout mimo modlitbu dveřmi.

V El Daharu také najdete malý koptský kostel, který byl postaven na začátku 20. století ve francouzském stylu. Později byl rekonstruován a dnes má hlavní znaky koptských kostelů. Kostel je přístupný pro turisty.

Hotely s vlastním světem a soukromými plážemi

Přestože patří Hurgada k luxusním letoviskům, místní obchodníci a hoteliéři jsou pod cenovým tlakem a musí se neustále přizpůsobovat konkurenci. Turisté tak mají možnost velmi výhodně získat vysoký nadstandard ve špičkových hotelích a hotelových komplexech. Rozlehlé hotelové paláce tu oplývají vlastními zahradami s bazény a palmami a připomínají často aquaparky s řadou atrakcí, včetně tobogánů, vodopádů a skluzavek. Příznivce nočního života uspokojí množství barů, nočních klubů a plážových večírků.

Máte rádi teplo a chcete levný zájezd do Hurghady?Vyhledat zájezdy

Hotelové pláže v Hurghadě bývají písčité a široké (u hotelů mimo centrum také dlouhé – např. hotel Hilton Long Beach má pláž dlouhou 1 kilometr). Každý hotel má svou hotelovou pláž. Pokud hotel neleží přímo u pláže, využívá hotelové pláže jiného hotelu. Kromě hotelových pláží existují v Hurghadě i pláže soukromé, vstup na ně bývá zpoplatněn a jsou vhodné pro místní obyvatele. Vstup do moře je pozvolný a zvláště mimo centrum Hurghady rychle přibývá podmořský život a koráli.

Článek přečten: 6888x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).