Fotbalová horečka vypukla, Brazílie se představuje!

Fotbalová horečka vypukla, Brazílie se představuje! 13.6.

Kolébkou fotbalu je sice Anglie, avšak nenajdeme na světě zemi, kterou by tento nejkosmopolitnější sport všech dob nepobláznil více jako právě Brazílii, která hostí od 12. června fotbalové mistrovství světa! Jaká jsou hostitelská města, stadiony a co dále můžeme v Brazílii navštívit, pokud se tam vydáme podlehnout fotbalové mánii?

Základní údaje o Brazílii

Pláž v Riu

Brazílie je vzhledem ke své velikosti federativní republika, zároveň největší a nejlidnatější stát Jižní Ameriky. Na území Brazílie se rozkládá největší tropický deštný les na světě, Amazonský prales. Na jihovýchodě země stoupá terén v rámci Brazilské vysočiny (nejvyšší hora je Bandeira (2892 m n. m.). Brazílie byla v minulosti největší kolonií Portugalska a portugalština je zde také úředním jazykem. Metropolí Brazílie je město Brasília, plánovitě vybudovaná v letech 1956 až 1960 v brazilském vnitrozemí. Největším městem s 12 miliony obyvatel je však São Paulo.

Parametry šampionátu

Cena pro vítěze MS ve fotbale

Mistrovství světa ve fotbale 2014 je již historicky 20. mistrovstvím pořádaným asociací FIFA. Závěrečný turnaj, kam se mužské fotbalové národní týmy probojovaly z kvalifikace, odstartoval 12. června a bude probíhat více než měsíc do 13. července. Závěrečný turnaj absolvuje 32 národních týmů. O 31 míst se bojovalo v kvalifikaci a pouze Brazílie měla účast jako pořádající země zajištěnou automaticky předem. Maskotem mistrovství světa je pásovec v barvách brazilské trikolóry, tedy v modré, zelené a žluté. Pelé navrhl, aby se jmenoval Pelezinho, ale narazil na odpor mezinárodní federace FIFA. Nakonec jméno vybrali fanoušci, a maskot se tak jmenuje Fuleco. 3. prosince loňského roku byl představen nový oficiální míč šampionátu, který se jmenuje Brazuca.

Turnaj hostí 12 brazilských měst. Jsou to Belo Horizonte, Brasília, Cuiabá, Curitiba, Fortaleza, Manaus, Natal, Porto Alegre, Recife, Rio de Janeiro, Salvador a São Paulo. Stadiony mají kapacitu v rozmezí od 42 001 diváků v Natalu po slavnou Maracanu s kapacitou 76 935 diváků v Riu de Janeiru. Vybraná města se Vám pokusíme přiblížit a vyzdvihnout jejich největší turistická lákadla, která můžete návštívit během šampionátu a mimo něj.

Nejslavnější města hostící mistrovství

Belo Horizonte

Belo Horizonte je třetí největší metropolitní oblast a páté největší město v Brazílii. Město je hlavním městem státu Minas Gerais, jež se nachází v jihovýchodní části země. Bylo postaveno roku 1897 architektem Aarão Reisem jako první z plánovaně založených brazilských velkoměst, které měly odlehčit populačnímu tlaku přímořských aglomerací.

Za návštěvu zde stojí rozhledna Alta Vila a krápníková jeskyně Gruta da Lapinha. Brasília je hlavní město Brazílie. Žije zde asi 2,5 milionu obyvatel. Brasília je poměrně mladým městem, protože až poté, co země získala nezávislost, zrodila se v roce 1822 myšlenka na vybudování nového hlavního města. Navštívit můžete náměstí Tří mocností, budovu národního kongresu, nejvyššího soudu, dále pak památník připomínající založení města a palác Planalto, kde sídlí prezidentské kanceláře. Důležitou budovou je také moderní katedrála.

Porto Alegre

Porto Alegre je další z velkých brazilských měst a hlavní město spolkového státu Rio Grande do Sul. Jedná se také o centrum vzdělanosti, neboť se zde nachází množství významných univerzit. Ve městě se nachází mezinárodní letiště a rušný přístav.

Noční Porto Alegre

K vidění je zde botanická zahrada a park Moinhos de Vento. Rio de Janeiro je světoznámé město ve stejnojmenném státu v jihovýchodní Brazílii. Město je známo karnevaly, sambou, nádhernými plážemi s bílým pískem (nejznámější jsou Copacabana a Ipanema). Dále je známé gigantickou sochou Krista Vykupitele (Cristo Redentor), která je umístěna na hoře Corcovado a shlíží na celé Rio de Janeiro. Další známou dominantou města je Pão de Açúcar (Cukrová homole), která nabízí výhledy na město. Rio má více jak 6 milionů obyvatel.

Chci poznávat Brazílii.Vyhledat zájezdy

Salvador

Salvador je hlavní město brazilského spolkového státu Bahia. S více než třemi miliony obyvatel je třetím největším městem Brazílie. Bylo založeno roku 1549 a do roku 1763 bylo hlavním městem země. Žije zde hodně potomků afrických otroků, pro množství kostelů se městu přezdívá Černý Řím. Konečně hovoříme o městě s historickým centrem a mnoha památkami.

Noční Salvador

Navštívit je vhodné kostel Nosso Senhor, kostel São Francisco a budovu Elevador Lacerda. São Paulo je se 12 miliony obyvatel největší město Brazílie, nejbohatší a největší město Latinské Ameriky a celé jižní polokoule a sedmou největší metropolí na světě. Za vidění stojí ulice mrakodrapů, Avenida Paulista, dále Museu de arte de Sao Paulo a park Parque do Ibirapuera se známým obeliskem Monumento às Bandeiras.

Článek přečten: 3030x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).