Exotická dovolená na Mauriciu

Exotická dovolená na Mauriciu 9.12.

Chcete-li prožít nezapomenutelnou dovolenou naplněnou exotikou - zvolte si ostrov Mauritius. Tento neskutečně krásný kout země Vám nabídne rozmanitou přírodu, čisté písčité pláže lemované korálovými útesy, průzračné mořské laguny a v neposlední řadě velice pohostinné a milé domorodce. Tuto dovolenou si užijí jak osoby hledající přírodní krásy, tak ti, kteří touží po odpočinku a ve svém živlu budou rovněž milovníci vodních sportů.

Ostrov vulkanického původu s teplým počasím

Překrásné pláže

Ostrov Mauritius je vulkanického původu a nachází se v jižní části Indického oceánu, východně od Madagaskaru. Letadlem z České republiky zde budete za zhruba 11 hodin. Hlavní město ostrova je Port Louis a počet obyvatel celého ostrova je cca 1,3 milionu.

Počasí je na Mauritiu nestálé a proměnlivé. Nejteplejší měsíce jsou zde říjen až duben. Červenec a srpen je místní „zima“ s krásnými maximálními teplotami do 25°C. Na celém ostrově se domluvíte anglicky a francouzsky, oba jazyky se učí již děti od základní školy. Víza nejsou potřeba (pouze u pobytu nad 30 dní musíte krátce navštívit místní úřady).

Nenechte si ujít

Vodopády na Mauritiu

Co rozhodně na Mauritiu nesmíte minout? V jižní části ostrova jsou to hory s dech beroucími vodopády a vulkanickými vyvřelinami, na severu zase naopak ostrůvek Flat Island s nádherným podmořským světem.

Dále můžete na Mauritiu obdivovat různě zbarvené korálové útesy rozkládající se prakticky kolem celého ostrova a nádherné prosluněné pláže s bílým jemným pískem. Navštívit musíte určitě i hlavní město Port Louis s typickým tržištěm, slavným muzeem, známkem a historickou botanickou zahradou.

Vyzkoušet můžete také výlety katamaránem okolo ostrova či jeepem do hor. Pokud budete mít více času a jste nadšenci pro podmořské hlubiny, navštivte „sesterský“ ostrov Rodrigues (cca hodinu a 3/4 letadlem), který je pravým „skanzenem minulosti“ a také ideálním místem pro potápění. Jsou zde masivní, nádherně zbarvené korálové útesy, ale pozor na všudypřítomné silné mořské proudy. Pokud jste nadšenci pro rybolov, dovolenou na Mauritiu si určitě užijete – můžete zde chytit vzácné úlovky jako marliny, baracudy či tuňáky.

Rádi by jste strávili dovolenou na Mauritiu?Vyhledat zájezdy

Destinace pro gurmány

Jelikož je Mauritius domovem mnoha různých kultur a etnik, je i místní kuchyně velmi pestrá a rozmanitá. Zahrnuje všemožné - pro našince zvláštní - druhy ovoce a zeleniny, na každodenním jídelníčku jsou zde samozřejmě ryby a dary moře (např. krabí polévka, treska na rajčatech, vařené chobotnice a škeble). Z masa se zde jí především drůbež, která se připravuje ve velkém množství koření.

Jídla jsou doplněna množstvím skutečně sladkých pamlsků a zmrzlin vyrobených z třtinového cukru. K typickým mauritijským nápojům patří džusy z místního ovoce a různé druhy ovocných koktejlů.

Článek přečten: 2845x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).