Exotická dovolená na Kubě, klenotu Karibiku

Exotická dovolená na Kubě, klenotu Karibiku 23.8.

Kuba je skutečným klenotem Karibiku. Kombinuje senzační nostalgii prostředí a luxusní prvky exotické dovolené. Vůbec ty nejkrásnější pláže Karibiku najdete právě na tomto ostrově. Hotely se přizpůsobily jakékoliv klientele a nabízí veškeré potřebné zázemí.

O Kubě

Kuba je největší ostrovní stát v Karibiku. Země přes moře sousedí se Spojenými státy americkými a Mexikem, ostrovy Bahamami, Haiti a Jamajkou a dalšími již vzdálenějšími středoamerickými či karibskými státy. Americká Florida je od Kuby vzdálena pouze 150 kilometrů severním směrem. Kuba je jednou z posledních zemí světa ovládaných totalitním režimem s vládnoucí mocí jediné politické strany. Naštěstí tato situace nijak nebrání cestovnímu ruchu. Kuba má opravdu moc co nabídnout turistům hledajícím poznání a žhavé tropické slunce.

Rady a tipy pro cestu na Kubu

Co vše je nutné vědět a zařídit před odletem

Od roku 2000 je pro navštívení Kuby nutné vízum! Pokud se jedná o turistický pobyt, uděluje Kubánský konzulát vízum ve formě turistické karty, která stojí 630 korun. Tato karta může být vyřízena v rámci zájezdu přes cestovní kancelář. Platí 30 dnů a v případě zájmu může být o dalších 30 dnů prodloužena na Kubě za poplatek 25 dolarů. Samozřejmostí je platný cestovní pas a při vstupu do země cestující vyplňuje malý vstupní formulář. Kopii tohoto formuláře, která cestujícímu zůstává, je nutné odevzdat při opouštění země a je to přísně vyžadováno.

Aeropuerto letiště

Na Kubě existují navzdory zvyklostem z jiných zemí dvě měny. Používá se zde peso nacionale a peso convertible. Peso convertible je jednoduše řečeno turistická měna, ale je samozřejmě používáno i běžným místním obyvatelstvem. Při příjezdu na Kubu je vhodné mít sebou finance v eurech. Dolary je samozřejmě možné směnit, ale směnárny si budou účtovat 10% poplatek. Peso convertible, které získáte výměnou eur, pak můžete dále směnit na peso nacionale. Směnárny se na Kubě označují cadeca. Peso nacionale ale víceméně nemusíte během pobytu potřebovat.

Cestovní pojištění považujte za nutné a vyřiďte si jej u zdravotní pojišťovny nebo cestovní kanceláře. Očkování ani jiné zdravotní prohlídky nejsou potřeba. Na Kubě vás z různých příčin mohou postihnout střevní potíže. Doporučujeme přibalit černé uhlí a další standardní léky. Nutností jsou opalovací krémy a repelenty proti hmyzu. Určitě se hodí i tišící masti a gely po bodnutí hmyzem. Doporučuje se pít balenou vodu. Na Kubě jsou dva druhy nemocnic, velmi základní pro místní obyvatele a naopak velmi kvalitní pro turisty. Péče se platí v eurech nebo pesu convertible.

Časový posun, zákazy a omezení, jazyk

Časový posun na Kubě je trošku oříšek. Činí oproti České republice -6 hodin. Může se však v březnu stát, že posun bude pouze -5 hodin. Na Kubě se totiž zavádí letní čas jindy než v České republice, už 8. března. Na Kubě platí několik drobnějších omezení, se kterými ale běžný turista prakticky nepřijde do styku. Překvapivě se v zemi doutníků rozšiřuje zákaz kouření v restauracích.

Kuba - trhy

Do země se nesmí přivážet různá komunikační technika, mobilní telefony ale samozřejmě ano. Jedná se o zákaz dovozu videa, přehrávačů DVD, satelitních antén, bezdrátových domácích telefonů, satelitních přístrojů apod. Zakázané jsou rovněž prvky pornografie vč. časopisů. Na základě vyhlášky může každá osoba starší 18 let vyvážet z Kuby 20 ks doutníků bez dokladu a v jakémkoliv balení, dalších 50 ks bez dokladu v původním obalu. Vývoz rumu a kávy není na Kubě omezen, pozor ovšem na dílčí omezení a cla v rámci zemí EU.

Oficiálním jazykem na Kubě je španělština, která sem byla přivezena s prvními španělskými kolonisty na začátku 15. století. V kubánské španělštině jsou patrné také vlivy francouzštiny a objevují se také slova americké angličtiny, která si do jazyka na Kubě našla svou cestu. Díky tomu, že se z Kuby stala velice populární turistická destinace, došlo i zde k prosazení angličtiny jako jedné z nejuniverzálnějších forem komunikace. Ovšem pozor, starší generace mimo turistické oblasti neumí anglicky ani slovo.

Co stojí za to na Kubě vidět

Havana je nejen hlavním městem Kuby, ale s více než 2 miliony obyvatel i největší metropolí celého Karibiku. První zmínka o městě pochází již z roku 1515 a dodnes zde můžete obdivovat památky z této doby. V Havaně se povedlo skloubit původní koloniální stavby s novými komunistickými zástavbami. Právě unikátní architektura historického jádra zvaného Stará Havana vynesla toto město až na seznam světového dědictví UNESCO. Navíc je město velmi bezpečné na poměry například Střední nebo Jižní Ameriky.

Kuba - Havana

Pravý kubánský doutník je jen jeden a pochází z tabákových plantáží v údolí Viňalés zhruba 200 kilometrů od metropole Havany. Do Viňalés ale turisté nejezdí jen obdivovat zručnost baličů doutníků, ale i tropické krasové útvary, tzv. mogoty. Tyto unikátní vápencové útvary jsou vidět již z daleka a tvoří ráj lezců. Dlouhodobá erozní spolupráce vápence a vody stojí také za vznikem komplexu vápencových jeskyní. Tu největší, Indian Cave, lze prozkoumat z loďky na hladině podzemní řeky.

Vyhledat dovolenou na Kubě =>

Dalším z velkých center Kuby je Trinidad v centrální části hlavního ostrova. Ten je považovaný za kulturní centrum země a důkazem toho je množství uměleckých galerií v jeho ulicích. Poznávacím znamením Trinidadu jsou domy vymalované v pastelových barvách. Opět jsme na půdě památek UNESCA. Dalším horkým tipem na navštívení je nedaleké pohoří Escambray´s. Na úbočích hor se pěstuje světově proslulá káva a nad nimi ve vyšší výšce je jedinečný tropický prales. NP Topes de Collantes nabízí nejvyšší vodopád na Kubě, Salto de Caburní, padající z výšky 62 metrů do průzračného a chladného horského jezírka. Všude kolem roste v tomto parku lilie Mariposa, která je národní květinou Kuby. Šťastnou cestu.

Článek přečten: 2788x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).