Exotická dovolená, aneb jak ušetřit tisíce na letenkách

Exotická dovolená, aneb jak ušetřit tisíce na letenkách 17.4.

Máte vytipovanou exotickou dovolenou? Stojí letenky do Vámi vybraných destinací desetitisíce? Poradíme Vám, jak srazit jejich cenu na polovinu nebo ještě méně! Kombinací správných rad je to skutečně možné.

Neomezujte se jen na česká letiště

Pražská Ruzyně je sice významné mezinárodní letiště, avšak nikdy se na něm nesetkáme s takovým obratem cestujících, jako je tomu u podstatně vytíženějších evropských letišť. Jmenujme v našem dostupném okolí například Vídeň, Mnichov a Frankfurt nad Mohanem. Ceny za letenky jsou vždy individuální a závislé na aktuální nabídce. Avšak různé testy a průzkumy naznačily, že letenka z Mnichova může stát až o 40 – 50 % méně než ta z Prahy! U Vídně je situace o něco méně příznivá, ale i tam stojí některé letenky o 30 % méně. Cestování tak může dostat zcela jiný, finanční rozměr.

Dny v týdnu hrají roli, nakupujte na poslední chvíli

Cestovní ruch na letišti

Letecké společnosti rozhodně nejsou hloupé. Vědí, že na dovolenou chce většina lidí odlétat v pátek či sobotu. Jsou to klasické dny, kdy jsme si všechno potřebné zařídili, a chceme odletět. Odleťte proto v nějaký nevytížený den, kdy létá nejméně lidí. Například v úterý nebo středu. Procenta z konečné ceny letenky jdou neúprostně ve prospěch naší peněženky. Letecké společnosti chtějí svoje chartery nebo linky naplnit. Pokud risknete nákup na poslední chvíli, ušetříte další jednotky tisíců korun.

Přestup nemusí být otravný, ušetříte

Pokud Vás unavuje dlouhá cesta letadlem, tahle šikovná rada, jak snížit cenu letenek zase o další tisíce korun Vám jistě přijde docela vhod. Letenka na celou Vaši trasu je dražší, je totiž velmi komfortní. Pokud však budete ochotni přestoupit jednou či dvakrát, cena půjde opět dolů, občas i znatelně. Je vhodné sledovat všechny nabídky leteckých společností, aby vám ta pravá exotická dovolená za super cenu neutekla. Různorodé akční letenky mají sice krátkou dobu trvání, avšak značné úspory pro Váš rozpočet.

Článek přečten: 2763x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).