Dovolená ve středomoří

Dovolená ve středomoří 10.4.

Nejdostupnější moře po všech stránkách je pro české letní turisty to Středozemní. Jeho nespornou výhodou je skutečnost, že jednotlivé země a jejich turistické zázemí jsou dosti odlišné. K dispozici máme gigantická letoviska i malé vesničky s přístupem do moře snad pouze pro naši rodinu. Okolní prostředí je také velmi odlišné, od typické přímořské promenády s palmami ve Španělsku po borovice na pláži a horský masív za zády v Chorvatsku. Nejzajímavější tipy na dovolenou hlavně v západním Středozemí najdete v dnešním článku.

Španělská Costa Brava

Nám nejbližší pobřeží Španělska je zároveň turisticky nejvyhledávanější. Více než 200 kilometrů dlouhé pobřeží v Katalánsku nabízí solidní možnosti pro trávení dovolené. Velké široké pláže se střídají s ostřejšími skalními útesy a přímořská městečka jsou velmi dobře vybavena službami všeho druhu. Nabízí se Vám rovněž výborný výlet do Barcelony za místními velkolepými lákadly a památkami (Gaudího chrám Sagrada Familia, park Güell, náměstí Plaça del Rei, olympijský stadion). Na Costa Bravě jsou nejvyhledávanější střediska Lloret de Mar, Blanes a Tossa de Mar. Dovolená ve Španělsku je jedna z možností jak poznat krásy středozemí.

Côte d'Azur en France

Francouzský titulek napovídá, že řeč bude i o Azurovém pobřeží na jihu Francie, které skrývá spoustu podceňovaných krás, a je o několik stovek kilometrů dostupnější jak Costa Brava. Pro dovolenou ve Francii doporučujeme ubytování v klidnějších menších městech či vesničkách (tipy: Agay, Pampelonne, L'Escalet) a dovolenou zpestřit návštěvami Marseille, Nice, Toulonu, Aix-en-Provence, Monaka či Saint-Tropez, měst s početnými památkami, zajímavostmi a příběhy.

Italská Palmová riviéra

Itálie

Dovolená v Itálii je velmi lákavá hlavně pro svůj region Palmové riviéry. Zajedete si sice až do poloviny „apeninské boty“, zato ale máte možnost strávit dovolenou na krásných písečných plážích, kterou lemují desítky vesniček a turistických letovisek. Po pobřeží vede dálnice. Z destinací jako jsou Martinsicuro, San Benedetto del Tronto, Alba Adriatica atd. máte dobré možnosti vyjet na výlety do Pescary, na nejvyšší vrchol Apenin Corno Grande v masívu Gran Sasso, anebo napříč poloostrovem do Říma. Z druhé strany Apeninského poloostrova můžete zakotvit u Tyrhenského moře.

Článek přečten: 4096x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).