Dovolená v severských státech a Dánsku

Dovolená v severských státech a Dánsku 2.5.

Jedna z nejvyspělejších částí Evropy, státy s neuvěřitelně efektivním, precizním a ekologickým smýšlením obyvatel. To jsou severské státy Skandinávského a Jutského poloostrova. Dovolená zde slibuje nezapomenutelné zážitky zejména díky nedotčené přírodě.

Tři království, jediná republika

Hned tři státy ze čtyř zmíněných jsou monarchiemi. Královna panuje v Dánsku, králové ve Švédsku a Norsku. Pouze země tisíce jezer Finsko je republikou. Jediné Norsko není členem Evropské unie, zejména díky bohatým nalezištím ropy a zemního plynu v Severním a částečně Norském moři. Země je tak velmi soběstačná a nesouhlasí příliš s úzkou integrací s chudšími zeměmi ohroženými finančními krizemi.

Za překrásnou krajinou severu

Norsko, Švédsko i Finsko nás ochromí svou severskou krajinou a přírodou. Dovolená v Norsku nabízí kombinaci poznávání památek ve větších městech, zejména Oslu, a nezapomenutelných přírodních krás při výletech do hor a fjordů západního pobřeží. Silně doporučujeme projet si vlakem železniční trasu Bergen – Oslo. Trať stoupá de facto od moře do nadmořské výšky 1 237 m n. m. v náhorní plošině Hardangervidda a následně opět klesá až na úroveň moře. Na trati je rekordních 113 tunelů a jízda trvá okolo sedmi hodin.

Globen

Dovolená ve Švédsku by měla být spjata s poznáváním zejména Stockholmských památek a opět krásné přírody u největších jezer ve Skandinávii a také ve švédských horách. V hlavním městě navštivte Riddarholmskyrkan, nejstarší budovu ve Stockholmu. Mezi významnou památku patří i Velká synagoga. Turistickým lákadlem je i nejvyšší hokejová hala světa Globen s vyhlídkovým výtahem na plášti budovy. Z přírody doporučujeme navštívit jezera Vänern, Vättern a Mälaren.

Ve Finsku se nechte unášet už více rovinatou krajinou s nespočtem původně ledovcových jezírek. Nenechte si ujít místní sportovní speciality šotolinovou rally a lední hokej. Víte, že Finové jsou vděční českému národu za příchod kvalitních hokejových trenérů do jejich země v minulém století, a proto jsou k nám velmi přátelští? V Helsinkách navštivte námořní pevnost Suomenlinnu, roku 1991 zapsanou na Seznam kulturního dědictví UNESCO, a bílou katedrálu na náměstí Senaatintori. Dovolená ve Finsku Vám učaruje.

Dovolená v Dánsku

Amalienborg

Království Jutského poloostrova v sobě představuje už blízkou spojnici severu s centrální Evropou. Zmínky o hlavním městě Kodani sahají již do 11. století a nalezneme tu bezpočet lákavých historických památek. Jmenujme kulatou věž Rundetarn, renesanční zámek Rosenborg, královský palác Amalienborg atd. Dovolená v Dánsku stojí za to. Mimo historických památek starobylých měst doporučujeme obdivovat dopravní technické stavby, které svými rozměry nemají v Evropě konkurenci. Řeč je o mostech přes mořské průlivy do Švédska. Nejvýznamnější je Öresundský „most-tunel“ dlouhý více než 16 kilometrů.

Článek přečten: 5111x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).