Dovolená s dětmi: jak předejít nepříjemným situacím?

Dovolená s dětmi: jak předejít nepříjemným situacím? 29.8.

Dovolená je v plném proudu a velká část z nás s sebou musí vypravit také milované nejmladší články rodiny. Přinášíme přehled podnětných tipů a triků, jak snížit riziko krizových situací s dětmi na minimum.

Vybírejte méně náročnou dovolenou a bližší destinace

Ještě než vybereme krásnou rodinnou dovolenou plnou zábavy musíme objektivně zohlednit fyzickou i psychickou náročnost pro naše ratolesti s ohledem na jejich věk. Vypravit se na delší cestu doporučujeme s dítětem starším 2,5 měsíců. Průběh a délka trasy musí být věku dítěte přizpůsobeny, děti potřebují dostatek spánku, klid a pravidelný rytmus. Mysleme na to, že děťátku, obzvláště do tří let, klimatické změny nikterak neprospívají. Sami totiž momentálně vidíme, že teplotní extrémy začínají být na nemilém denním pořádku i ve střední Evropě.

I u dětí staršího věku může dojít k psychickým excesům, že "chtějí domů", a ne vždy je tato situace dobře řešitelná. Vybírejte tedy spíše střízlivé vzdálenosti dovolené. Pokud se jedná o dovolenou leteckou dopravou, z destinace už není rozumné cesty zpět, takže s klesajícím věkem dítěte volte bližší a bližší cíle dovolené, pro začátek určitě s pozemní dopravou.

Dovolená nanečisto, osvědčené triky, zdraví především

Dovolená s dětmi

Chystáte-li se absolvovat delší trasu, můžete si předem zkusit, co taková cesta obnáší. Vydejte se například za babičkou, nebo na nějakou pěkný poznávací výlet po naší zemi. Alespoň zjistíte cenné poznatky, jak to všechny ctěné ratolesti zvládají. Navíc budete mít příležitost některé drobnosti vyladit.

Již od narození dětí jste jistě vypozorovali triky, na které potomci reagují podle Vašich představ. To vše se nyní bude hodit v krizových situacích. Slibujte jim po cestě různé věci, které mají rádi, že je uvidí například za okny vozu apod. Pozoruhodná dětská mysl obvykle neudrží jedinou myšlenku příliš dlouho. A když ano, pomůže snaha odvést ji na jiné dostupnější alternativy, například pořádný zmrzlinový pohár.

Pokud před sebou máme delší trasu, a je jedno jestli po České republice nebo do zahraničí, měli bychom mít na paměti sbalit základní léky. V případě potřeby nesmíme zapomenout na léky proti alergii. Dítěti byste měli uzavřít cestovní pojištění a poradit se o delší cestě s pediatrem. Za zvážení určitě stojí očkování obzvláště při návštěvě exotických či rozvojových zemí. V takovém případě by mělo být samozřejmostí očkování proti žloutence typu A či B. Pozor na známky kinetózy a pozor na vhodnou termoregulaci v prostředí dopravního prostředku i destinace.

Nezbytná zábava na cesty

Pokud cestujete autem, máte jednu velikou výhodu, můžete vzít tolik věcí, kolik uvezete. Zabalte s sebou oblíbené a osvědčené hračky, ale i nějaká překvapení. Když se pak mrňousek začne nudit, můžete vytáhnout novou hračku, plyšáka nebo například hlavolam. Je vhodné hračkami šetřit a vytahovat je postupně. Starším dětem bude stačit samozřejmě mobil s hudbou apod.

Pokud s sebou nevezete přímo mimčo, pořiďte mu kapsář, který umístíte zezadu na přední sedadlo. Bude tak mít po ruce všechno, co se může hodit (knížku, hračku, kapesníky). Dražší ale poměrně vděčný prvek výbavy je DVD přehrávač. Simulace televize a možnost pustit oblíbené pořady a pohádky dokáže vyřešit neuvěřitelně moc vyhrocených situací. Dobře dojeďte a odneste si z rodinné dovolené co nejkrásnější zážitky pro celý život.

Článek přečten: 1885x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).