Dovolená formou cyklozájezdu

Dovolená formou cyklozájezdu 8.8.

Existuje nepřeberné množství cyklozájezdů, od vyloženě náročných horských přejezdů například cyklozájezdy Itálie, kde dominují Dolomity až po rekreační výšlapy po zajímavých místech v Toskánsku či na Elbě. Většina cestovek také nabízí možnost vynechání denní etapy, obvykle je k dispozici náhradní program. Pokud nejste opravdu outdooroví nadšenci, raději vybírejte zájezdy s ubytováním v bungalovech či chatkách. Spát po celodenním výšlapu ve stanu není vždy právě nejpohodlnější.

Výhody cyklozájezdů

Pokud chcete některou oblast podrobněji procestovat, je kolo většinou ideálním prostředkem. Narozdíl od cesty autem si krajinu opravdu vychutnáte, dostanete se téměř všude a není problém kdekoliv zastavit. Naopak proti pěším výletům máte k dispozici výrazně větší akční rádius.

Fyzická náročnost

Jedním ze stěžejních úkolů je vybrat si správnou obtížnost zájezdu. Vyplatí se být soudný a případně se podrobně informovat u cestovní kanceláře, rádi vám poskytnou podklady pro plánované etapy a hodnocení jejich obtížnosti.

Při odhadování obtížnosti nezapomeňte na vliv počasí. V každém případě před odjezdem vyražte alespoň na krátké projížďky, abyste si zájezd užili v dobré kondici.

Potřebné vybavení

Na cyklozájezd potřebujete především kolo v dobrém stavu, ideální je svěřit vše kvalitnímu servisu. Na většině zájezdů je k dispozici běžné nářadí a náhradní díly, ne vše je ale řešitelné. Nejuniverzálnější je horské kolo, pro méně náročné výlety po kvalitnějších cestách jsou vhodná i krosová kola.

Na oblečení je nejlepší cyklistický dres, v chladnějším počasí či dešti se hodí silnější dres s dlouhým rukávem či bunda. Ve většině zemí EU je povinnost používat přilbu, vyplatí se také pevné cyklistické rukavice.

Na denní etapy je třeba vzít alespoň jednu větší láhev vody, nějaké občerstvení a případně bundu. Ideální je malý batoh s dobře odvětrávanými zády anebo malá brašna na horní stranu nosiče.

Článek přečten: 2861x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).