Deset nejoblíbenějších destinací tohoto léta

Deset nejoblíbenějších destinací tohoto léta 7.8.

Přinášíme exkluzivní žebříček deseti nejoblíbenějších dovolených letošního léta. Představíme destinace, které opravdu frčí, a kde to letos českými turisty žije. Statistické podklady a výsledky dodala cestovní agentura INVIA a my se na ně dnes zaměříme.

Kréta

Řecko - Kréta

Kréta je největší řecký a celkově pátý největší ostrov ve Středozemním moři zahrnující čtyři řecké regionální jednotky - Iraklio, Chania, Rethymno a Lasithi. Nejvyšší hora Psiloritis v pohoří Idi Ori má úctyhodných 2 456 m n. m. Na ostrově jsou dvě významná charterová letiště Iraklio (Heraklion) a Chania. Nejlákavější turistické cíle jsou Samaria (nejdelší soutěska v Evropě), pláž Vai (jediná palmová pláž na Krétě) a významná přímořská střediska Agia Marina a Platanias.

Chci dovolenou na řecké KrétěVyhledat dovolenou

Rhodos

Řecko - Rhodos

Rhodos je větší řecký ostrov v Egejském moři, největší z Dodekanéských ostrovů. Leží u pobřeží Malé Asie, od kterého jej dělí průliv široký pouze 9 až 10 km. Hlavním městem je Rhodos. Nejvyšší vrchol je Attaviros s výškou 1 215 m n. m. Ekonomika je zaměřena na turisty. Malé podniky zpracovávají suroviny z dovozu pro místní prodej. Zemědělství se zaměřuje na rostlinnou výrobu, chov skotu, rybolov a vinařství. Oblíbená střediska jsou Kremasti, Rhodos, Faliraki, Pefki, Haraki, Kolymbia, Lardos, Lindos a Kalathos.

Chci dovolenou na řeckém RhodosuVyhledat dovolenou

Alanya

Turecko - Alanya

Velké turecké město vzdálené 120 km od Antalye je velmi oblíbené. Počítáno i s periferiemi má skoro 400 000 obyvatel. Vzhledem ke strategické poloze na malém poloostrově ve Středozemním moři byla Alanya významným centrem starověkých i středověkých civilizací, proto tu dnes najdeme spoustu památek, a dovolená zde tak magicky kombinuje přímořské radovánky a poznávací exkurze. Ve městě Alanya se nacházejí dvě pláže. Pláže jsou od sebe odděleny útesem, na kterém je vystavěna místní pevnost.

Chci dovolenou v turecké AlanyiVyhledat dovolenou

Kos

Chorvatsko - Kos

Kos je středně velký řecký ostrov poblíž tureckého pobřeží. Narodil se zde světoznámý lékař Hippokratés. V minulosti byl velmi oblíbený skandinávskými turisty. Kos má velmi mnoho archeologických nalezišť z dob Helénistické, Římské, Byzantské i Benátské. Pláží je na Kosu hodně a jsou velmi dobré. Jedna významná je přímo západně od stejnojmenného hlavního města.

Chci dovolenou v chorvatském KosuVyhledat dovolenou

Slunečné pobřeží

Bulharsko - Slunečné pobřeží

Těméř každý dobře zná tohle rozsáhlé a významné přímořské letovisko u Černého moře v Bulharsku, nacházející asi 35 kilometrů severně od Burgasu v obci Nesebar, v Burgaské oblasti. Disponuje více jak 500 hotely s více než 110 tisíci lůžky. Nalézá se zde také 130 restaurací a množství hudebních klubů, nočních klubů a podobně. V posledních letech byly téměř všechny hotely zrenovovány a bylo nově postaveno několik luxusních hotelů, ale i drobných soukromých ubytovacích kapacit. Najdeme zde dobrý poměr ceny a kvality dovolené.

Chci dovolenou na chorvatském Slunečném pobřežíVyhledat dovolenou

Marsa Alam

Egypt - Marsa Alam

Město v jihovýchodním Egyptě, ležící na pobřeží Rudého moře, okouzlí každou středoevropskou duši. Dříve malá rybářská vesnička je dnes jednou nejnavštěvovanějších turistických destinací v celé zemi. Za svůj rozkvět vděčí mezinárodnímu letišti, které zde bylo otevřeno v roce 2003. Jakmile mají turisté pohodlnou dopravu až skoro do hotelu, jejich zájem o lokalitu prudce stoupá. Díky věčně teplému moři je tu bohatý podmořský život. Mnoho pestrobarevných korálů a ryb. Proto je Marsa Alam vyhledávaným místem pro potápění.

Chci dovolenou v egyptském Marsa AlamVyhledat dovolenou

Primorsko

Bulharsko - Primorsko

Opět se vracíme do Bulharska. Primorsko je malé město na jihovýchodě země v burgaské provincii. Leží 52 km jižně od Burgasu. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších cílů českých turistů, který se přibližně od konce devadesátých let 20. století intenzivně zaplňuje hotely (před tím tu stál pouze jeden větší hotel Tišina). Na středisko navazuje přírodní vodní rezervace, kde hnízdí vodní ptáci, například kormoráni, a také rostou lekníny. Vynikají zde pro bulharsko typické nízké ceny.

Chci dovolenou v bulharském PrimorskuVyhledat dovolenou

Djerba

Tunisko - Djerba

Kouzelný ostrov ve Středozemním moři, který patří Tunisku a má rozlohu 520 km², patří k dalším velmi oblíbeným cílů české dovolené. Jedná se o největší ostrov severní Afriky. Žije zde něco přes 120 tisíc obyvatel. Na ostrově se nachází mezinárodní letiště. Hlavním městem počeštěně Džerby je Houmt Souk s 60 tisíci obyvateli. Džerba láká turisty svými písečnými plážemi a vlídným počasím. V roce 1977 byly ve městě Ajim umístěny exteriéry kultovního hvězdného přístavu Mos Eisley z prvních filmových Hvězdných válek.

Chci dovolenou v tuniské DjerběVyhledat dovolenou

Side

Turecko - Side

Side se nachází v turecké pobřežní provincii Antalya nazvané podle stejnojmenného správního střediska, přesněji v okrese Manavgat. Od města Antalye leží Side asi 75 kilometrů na východ. Centrum letoviska se rozkládá na pouhých 800 metrů dlouhém poloostrově, který je lemován oblázkovými plážemi a křišťálově čistým otevřeným mořem. Pouze 10 kilometrů na sever se zvolna začíná zvedat mohutné turecké pohoří Taurus. Side kombinuje přímořskou rekreaci a poznávání velmi starých a hodnotných památek.

Chci dovolenou v tureckém SideVyhledat dovolenou

Zakynthos

Řecko - Zakynthos

Řecký Zakynthos je dost možná nejkrásnější ostrov celého Jónského moře. Rozloha činí 410 km2 a délka samotného pobřeží je 123 km. Zakynthos má asi 39 000 obyvatel. Ostrov je pojmenován podle Zakyntha, syna vládce Dardana. Hlavním městem je, jak už je to v Řecku na ostrovech velmi běžné, stejnojmenný Zakynthos. Mezi velké turistické atrakce patří zálivy s průzračně modrou vodou a vraky lodí na západním pobřeží. Mezi nejvyhledávanější patří záliv Navagio se známým vrakem lodě nebo Blue Caves (Modré jeskyně).

Chci dovolenou v řeckém ZakynthosuVyhledat dovolenou

Článek přečten: 3296x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).