Cestujeme s dětmi autem – jak zvládnout dlouhé trasy?

Cestujeme s dětmi autem – jak zvládnout dlouhé trasy? 28.1.

Říká se, že čím mladší dítě s sebou vezmete na cesty, tím větší starosti to znamená. Pokud se však dobře připravíte, nic vás nezaskočí. Poradíme vám, co byste určitě neměli podcenit a jak vytvořit při cestování ty nejlepší podmínky, a to jak pro vaše nejmenší, tak zároveň pro vás.

Největším nepřítelem dětské spokojenosti na cestách je malé pohodlí, nuda, nedostatek jídla a pití. Jakmile v autě vytvoříte příjemné zázemí, kde vaší ratolesti nebude nic scházet, zpravidla i dlouhé trasy zvládne bez větších obtíží.

Plánujte společně

Bezpečnost a pohodlí

Jestliže to věk dítěte dovolí, zapojte ho do diskuzí o cestě a seznamte ho s tím, jaká cesta bude, jak dlouho se pojede a jaké od něj očekáváte chování. Společně také vymyslete, čím se bude bavit. Osvědčené je kreslení, poslouchání a sledování pohádek, přenosné společenské hry (skvělé pro sourozence), zpívání písniček apod. Dobrou radou je nebrat do auta hračky vydávající stejné zvuky pořád dokola.

Bezpečnost a pohodlí nade vše

I když máte komfortní autosedačku, pamatujte také na doplňky, které se postarají o to, že i po několika hodinách jízdy nebude nikde nic tlačit nebo se zařezávat apod. Vezměte s sebou malý polštářek na podepření hlavičky při spaní, pásy opatřete plyšovými návleky, samozřejmostí je deka. Důležitá jsou také stínítka do oken proti slunci, vyplatí se investovat také do clon, které v noci ochrání před světly dalších aut, semafory, zářivými reklamami atd.

Bez jídla a pití to nepůjde

Nespoléhejte se na to, že někde na benzince koupíte sobě i dětem nějaké to jídlo. Může se stát cokoliv, uvíznete v zácpě a problém je na světě. Udělejte pořádnou zásobu z domova. Přibalte také nějaké dobroty na mlsání, mějte dostatek vody, ta je základ. Když nebude hlad a žízeň, nebude nikdo v autě nevrlý a nervózní – a o to jde především.

Přestávky s procházkami – osvěžení pro všechny

Jídlo a pití

Bez pravidelných zastávek nezvládnou cestu ani děti, ani vy. Naplánujte si dopředu, kde zastavíte, zkuste vybírat zajímavá místa, bude to všemi vítané zpestření. Nestačí jen vystoupit z auta, projděte se, hýbejte se, zahrajte si s dětmi třeba na slepou bábu, na honěnou, možností je spousta.

Tento článek se nesnaží být univerzálním návodem na cestování s dětmi. Ani to nejde, nic takového totiž neexistuje. Proto vycházejte hlavně z toho, co má vaše rodina ráda, a to se snažte improvizovaně přenést do vozidla. Pokud si to všechno dopředu promyslíte, budete mile překvapeni, jak cesta tentokrát uběhne bez stresu, hádek a nervozity.

Článek přečten: 5790x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).