Bulharsko, země nádherných pláží

Bulharsko, země nádherných pláží 17.12.

Bulharské pláže jsou pověstné svým jemným zlatavým pískem, značnou šířkou a délkou, která často čítá dlouhé kilometry. Jelikož se valná většina pláží svažuje pozvolna do moře, je Bulharsko přímo ideální destinací pro rodiny s malými dětmi, seniory a méně pohyblivé osoby.

Užijte si klidnou dovolenou v Bulharsku

Zdejší medúzy jsou malé a nežahají, mořští ježci se tu prakticky nevyskytují. Jediné, co znepříjemňuje pobyt na pláži, jsou mořské řasy u břehů přinesené příbojem nebo přílivem. Najdete zde malé opuštěné romantické plážičky, kde budete mít dostatek soukromí. A přijde si na své i ten, kdo má rád překrásné pohledy na divoké rozeklané pobřeží s útesy a jeskyněmi.

Dříve nebyl pohled na bulharské moře a pláže příliš lichotivý, ale dnes je vše jinak. Bulharsko udělalo v oblasti čistoty, hygieny a turistického zázemí veliký pokrok. Pojďte si tuto změnu ověřit na vlastní kůži a navštivte nejkrásnější a nejproslulejší letoviska Bulharska.

Slunečné pobřeží

Jedná se o největší a nejpopulárnější letovisko v zemi s množstvím velikých moderních hotelů a značnými možnostmi pro zábavu. Hlavní pláž letoviska je celých 8 km dlouhá a je pokryta jemným zlatým pískem, tvořícím malé duny. Zdejší pláže jsou známy svou čistotou.

Albena

Sozopol

Toto moderní letovisko je mezi turisty velice oblíbeno pro své rozlehlé pláže s jemným zlatým pískem a pozvolným vstupem do moře. Hlavní pláž oblasti byla odborníky vyhlášena dokonce za jednu z nejmalebnějších v celé Evropě. Je velmi široká a cca 7 km dlouhá. Vyskytují se zde rovněž minerální prameny, díky nimž je Albena jedním z největších přímořských lázní Bulharska.

Nessebar

Toto historické město patří mezi památky zapsané v UNESCO. Je charakteristické svou černomořskou zástavbou dvoupatrových dřevěných domků, postavených těsně vedle sebe v malých křivolakých uličkách, jejichž jižanský půvab umocňují místní kostely postavené v byzantském období. Navštivte nejhezčí pláž oblasti, která se nachází v tzv. Novém Nessebaru.

Pomorie

Nessebar

V tomto klidnějším letovisku jsou k dispozici tři hlavní pláže. Velice neobvyklá je tzv. Černá pláž s léčivým bahnem a železitým pískem. Další dvě hlavní pláže jsou klasické pláže s jemným zlatým pískem a pozvolným vstupem do vody.

Sozopol

Sozopol je jedno z nejhezčích a nejnavštěvovanějších bulharských letovisek. Stará část města byla vyhlášena architektonickou a historickou rezervací UNESCO. Nejkrásnější pláží oblasti je bezesporu Haramanite Beach s nádherně průzračným mořem. Pokud jste náruživým potápěčem, přijdete si zde na své.

Přejete si poznat krásy Bulharska?Vyhledat zájezdy

Svatý Vlas

Poměrně nové, ale rychle se rozvíjející středisko, pro nějž je typické překrásné spojení moře a horské přírody. Jsou zde tři pláže – centrální a dvě menší pláže, z toho jedna u malebného přístavu pro plachetnice. V této oblasti doporučujeme zejména pláž Venid Beach.

Článek přečten: 6713x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).