Bulharsko: rodina a především příznivé ceny

Bulharsko: rodina a především příznivé ceny 25.3.

Nezřídka kdy rozhoduje o naší letní dovolené rodinný rozpočet. Zajímavou alternativou je v takovém případě Bulharsko u Černého moře. Země zažila kolem přelomu století velký turistický boom. Početné výpravy návštěvníků objevily v Bulharsku nostalgii dávných dob z mládí, velmi příznivé ceny, výbornou kuchyni a specifické klimatické podmínky, které mnohdy připomínají více ty naše jak rozpálená turecká, řecká, egyptská i tuniská léta. Přímořská oblast se náporu turistů přizpůsobila, vyrostly zde kvalitní ubytovací kapacity, rozšířila se nabídka služeb a vyžití. To nejatraktivnější i po změnách zůstalo – příznivá cena.

Bulharsko hlavně letecky

Doby zdlouhavého pozemního cestování do Bulharska jsou nenávratně pryč a v dnešní době patří spíše dobrodruhům. Jasnou dopravní variantou číslo jedna jsou letecké charterové spoje. Do Bulharska se z České republiky létá z Prahy, Brna, Ostravy a Pardubic. Let zabere pouze dvě hodiny. Bulharská přímořská letiště jsou v zásadě dvě, Burgas a Varna. Individuální zpáteční letenka stojí asi 7 tisíc korun včetně všech poplatků.

Slunečné pobřeží: bulharská extraliga

Slunečné pobřeží

Slunečné pobřeží je nejvýznamnější letovisko v zemi, nacházející se asi 35 km severně od Burgasu kolem střediska Nesebar v Burgaské oblasti. Najdeme zde na 500 hotelů s více než 110 tisíci lůžky. Nalézá se zde také 130 restaurací a množství hudebních klubů, nočních klubů a podobně.

V posledních letech byly téměř všechny hotely zrenovovány a bylo nově postaveno několik luxusních hotelů, a také ubytovacích komplexů vybavených různými formami apartmánů. Zapůjčit si zde můžete nejen auto nebo motorku, ale i lodičku nebo koně k projížďce do okolí. Najdete tu také dva aquaparky, jeden v severní a druhý v jižní části Slunečného pobřeží. Prostorná pláž je více než 8 km dlouhá a asi 150, místy až 200 metrů široká. Je pokryta jemným zlatým pískem, tvořícím malé duny.

Zdejší pláže jsou známy svou čistotou a opakovaně získaly ocenění Modré vlajky. Přístup do vody je pozvolný a dobře se tak hodí pro koupání dětí. Samozřejmostí jsou zde lehátka, slunečníky, tobogány a veškerá další turistická vybavenost v podobě nepřeberného množství půjčoven a nejrůznějších vodních atrakcí.

Jižní rodinný tip na závěr

Pokud se chcete vyhnout extrémním návalům v oblasti Slunečného pobřeží, zamiřte z Burgasu na jih. Naleznete zde historické letovisko Primorsko a ještě jižněji potom rodinný speciál Kiten. Primorsko se nachází 50 km od Burgasu, Kiten 55 km. V Kitenu najdeme dvě velké pláže, spoustu levných hotelů nebo nižších ubytovacích kapacit, nápisy v češtině a velmi příznivé ceny ve slušných restauracích. Dovolená Bulharsko je ta správná volba.

Článek přečten: 2406x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).